Téma ies

DebatIES vám dá sebejistotu

Jsi vždy schopen bez problému obhájit svůj názor a podložit ho smysluplnými argumenty? Oplýváš neochvějnou jistotou při vystupování před lidmi? Obstojíš při ostřejší výměně názorů a umíš rychle a věcně reagovat? Pokud jsi v odpovědích na tyto otázky znejistěl, čti dál! Možná, že právě tobě pomůže projekt DebatIES. (Pokračování textu…)

Dobrý projekt si své financování vždy najde, tvrdí Leoš Novotný

Přednáška Leoše Novotného na IES. /Foto: Martin Drobný/

Osmnáctého října měli studenti ekonomie i další zájemci jedinečnou příležitost seznámit se s majitelem společností Leo Express a Aakon Capital Leošem Novotným. Klub investorů ho pozval, aby na půdě Institutu ekonomických studií poradil budoucím podnikatelům, jak přitáhnout investory ke svým projektům. (Pokračování textu…)

Setkejte se s diplomaty, debatujte s Jochem

Na čem pracují velvyslanci? Jak vypadá jejich běžný den? Je v jejich práci rutina nebo riziko? Na tyto i mnohé další otázky zřejmě odpoví nový program pro talentované studenty, který od letošního podzimu spustí nevládní think-tank Evropské hodnoty. (Pokračování textu…)

Student IES získal cenu společnosti Renomia a 30 tisíc k tomu

Matěj Bajgar zvítězil (foto: Jana Maxová)

Institut ekonomických studií od roku 2011 spolupracuje s největší českou pojišťovací a makléřskou společností Renomia , která letos poprvé udělila ocenění a finanční odměnu nejlepší studentské práci pocházející z českých univerzit. Cenu a 30 tisíc korun k tomu získal Matěj Bajgar za svou diplomovou práci „O produktovém prostoru aneb Co určuje vývoj struktury vývozu?“. A protože kvalitních prací dorazilo do soutěže více než dost, čestné uznání a 5 tisíc korun dostal za svou bakalářskou práci ještě Václav Korbel. (Pokračování textu…)

IES je na vrcholu „ekonomického řetězce“. Rozdrtil i VŠE

ředitel IES Martin Gregor

V žebříčku veřejných vysokých škol, který sestavily Hospodářské noviny, se letos utkalo celkem 71 fakult a bojovalo se celkem v devíti oborech. Mimo jiné v právu, medicíně, psychologii, informatice či sociologii. Celkově si prvenství odnesla Univerzita Karlova, zvítězila celkem pětkrát. Královskou disciplínou tohoto klání lze nazvat obor ekonomie, ve kterém byla největší konkurence. Právě v této disciplíně se letos podařilo Institutu ekonomických studií FSV UK sesadit z trůnu Národohospodářskou fakultu VŠE a zcela opanovat tuto kategorii. (Pokračování textu…)

IES lákal nové studenty. Jak vypadal den otevřených dveří?


Ředitel IES Martin Gregor

V pátek 13. ledna proběhl v prostorách Institutu ekonomických studií den otevřených dveří. Vše začalo již v brzkých ranních hodinách, kdy se chodbami začali pomalu plížit první zvědaví studenti a nesměle nakukovali do učeben.

(Pokračování textu…)

Ředitel IES Martin Gregor: Studenti se mají věnovat svému studiu

Ještě před rozhovorem se Martina Gregora ptám, jestli se v lednu, kdy se ofciálně stane ředitelem IES, bude stěhovat do kanceláře Michala Mejsříka. „Popravdě se mi ta moje líbí víc, ale asi mi nic jiného nezbude.“ Stejně se nám ale nově jmenovaného ředitele ekonomů podařilo přesvědčit, aby si ředitelské křeslo alespoň na chvíli vyzkoušel. (Pokračování textu…)

Zrušme oponentské řízení, vyzývá Sedláček ekonomy

Na začátku akademického roku má už zase naspěch. Kromě práce v NERVu připravuje anglické vydání svého bestselleru a sylabus kursu dějin ekonomických teorií. O tom, ale i o stále nezhojené jizvě neobhájené doktorské práce v rozhovoru s Tomášem Sedláčkem. (Pokračování textu…)

FSV zná kandidáty na ředitele institutů

Při volbě děkana i jeho proděkanského týmu nastalo ve vedení Fakulty sociálních věd malé zemětřesení a je možné, že tento trend bude pokračovat i při volbě nových vedení institutů. Z původních ředitelů svůj post obhajují pouze Jiří Vykoukal z IMS a Bořivoj Hnízdo z IPS, Michal Mejstřík ani Michal Šobr se do výběrového řízení nepřehlásili. (Pokračování textu…)

Tomáš Cahlík: Na děkana bych kandidoval ve druhé volbě

cahlik_2Vitální a sympatický padesátník se zřetelným valašským přízvukem. Tak se dá stručně popsat Tomáš Cahlík, docent ekonomie, kterého si Akademický senát FSV UK v únoru zvolil do svého čela. V pět hodin odpoledne se jeho kabinetem nesla tlumená jazzová hudba, při příchodu nám nabídl kávu. „Tak tady teď bydlíme s bývalým panem děkanem,“ uvítal nás dlouholetý akademický senátor a dřívější proděkan pro rozvoj. (Pokračování textu…)