Pravidla diskuse

Diskuse k článkům je rámcově moderovaná. Odesláním příspěvku bere přispěvatel na vědomí pravidla diskuse a souhlasí s nimi. Redakce si vyhrazuje právo odstraňovat nebo upravovat nevhodné příspěvky. Autory příspěvků, které by mohly být v rozporu s právními předpisy České republiky nebo s dobrými mravy, zejména pokud jde o ochranu osobnosti, osobních údajů a dobrého jména, může správce zablokovat na neomezenou dobu. Konečné rozhodnutí o smazání nebo zablokování provádí online ředitel, nebo webmaster se souhlasem online ředitele.

Automaticky je mazán spam, reklamní nebo nerelevantní odkazy bez souvislosti s článkem a také příspěvky, které se nijak netýkají tématu článku nebo záměrně vyvolávají flame war. Příspěvky musí být česky, případně slovensky, nebo v jazyce příslušného článku. Autor musí uvést jméno nebo přezdívku a platnou e-mailovou adresu (ta není zveřejněna) – není přitom nutné uvádět celé jméno, je však zakázáno vydávat se za jinou osobu. Provozovatel webu nenese odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků ani neručí za skutečnou identitu jejich autorů.

Problém s odesláním komentáře?

Pokud se vám zobrazí zpráva Váš komentář musí být schválen, zřejmě obsahuje něco nepovoleného (např. některé ze spamových nebo nevhodných slov, odkazy apod.). Pokud je příspěvek v pořádku, webmaster ho dodatečně schválí (zpravidla do několika hodin).

Pokud se po odeslání vašeho komentáře na první pohled neděje nic, váš příspěvek byl zřejmě serverem označen jako spam. V tom případě je možné ho pouze obnovit z databáze. Pro tento případ kontaktujte online ředitele na webmaster[zavináč]ukmedia.cz s uvedením přibližného času odeslání příspěvku.

Vyhněte se odesílání stejného příspěvku vícekrát, pod různými jmény nebo z různých IP adres. Takové chování systém vyhodnocuje jako spamování a příspěvky neukládá.