Rubrika International Club

Erasmáci to rozjeli v rytmu Rock’N’Rollu

International Club Univerzity Karlovy uspořádal pro své svěřence, tedy zahraniční studenty studující v současnosti na UK, velkou Rock’N’Rollovou párty. P.M. Club tak minulý čtvrtek ožil nejen rozjařenými Erasmáky, ale také díky příchozím českým studentům, kteří neváhali a vydali se poznat své „exotické“ kolegy.

„Neviditelné“ aktivity International clubu

RumunkyErasmáci – to není jen skupina českých studentů studujících na zahraničních univerzitách. Chodbami fakulty se každý semestr téměř bez povšimnutí pohybuje na 300 zahraničních studentů, kterým učarovala Praha a nejstarší středoevropská univerzita. Jejich oporou se během stává International Club. S jeho aktivitami i plány nás seznámila viceprezidentka pro společenské aktivity a komunikaci Petra Chaloupková.

International Club – nové možnosti, ale i personální krize

Mezinárodní klub na FSV už řadu let nabízí široké spektrum aktivit. Na začátku semestru orientační týden, pak se rozbíhá kolo párty, výletů a exkurzí, které jsou otevřené také pro „domorodce“. „Čeští studenti mají však o naše akce překvapivě malý zájem,“ říká člen klubu Michal Čulík.

Samosprávy a Intl’ Club připravují celofakultní večírky

Netradiční ples, který Fakulta sociálních věd uspořádala loni na jaře v klubu Abaton, se setkal s obrovským úspěchem u studentů i pedagogů. Na uspořádání obdobné akce i v letošním roce však fakulta rezignovala, a tak se iniciativu rozhodli převzít sami studenti.

International Club má za sebou rušný semestr

„Slyšel jsi někdy něco o International Club?“ ptá se v jinonickém bufetu očividný prvák svého kolegy. „Jasný,“ reagoval jeho spolužák, „zrovna minulý týden jsem byl na nějaké jejich party. Seznámil jsem se tam s jednou Mexičankou a Australankou.“

Why become a buddy? Experience and new friendships

Vašek and Ondra study at the Institute of International Studies. They became involved in the activities of the International club last year. Now, they are not only two buddies but they are responsibles for organizing parties and trips.

Int’l Club Looking to a Brighter Future?

Every year quite a lot of foreigners decide to spend a year studying in the Czech Republic either in Prague or in other Czech cities such as Olomouc or Brno. Most of them come to Prague, about eight hundred each year study at Charles University, more then two hundred and fifty at University of Economics, and slightly less at Czech Technical University.

From a Naive Tourist to a Reluctant Resident

Hrishabh Sandilya

Prague, the city of Kafka and Kundera, of stunning monuments and more stunning women, of Bohemian culture and a visible face of new age capitalism’s resuscitation, bla bla bla…. There’s more to Prague than that, you figure that out when you stop thinking like a tourist and start thinking like a poorly adapting resident.

Is Prague a City of Sin?

night club

„Prague is a beautiful and decent city but it is really embarrassing to have all these cabarets so near to Wenceslas Square, you would not find this near Champs Ellysee for example,“ says Nathan Henceforth who is studying political science and economics at the Faculty of Social Science.

Hostivař Dorms – foreigners´ ghetto

Nothing prepares you for the fortress like appearance of Hostivar as you drive up to it.
The International office mails you a little brochure that says little, with your admission papers, the website too has little to offer. The Kolej Hostivar grounds comprise ten, monumental concrete structures, that stick out like sore thumbs, amongst the hushed houses that surround it, little tribute to their communist inspired heritage. The first four buildings that house the International students, are interconnected via long passageways and share a common reception area, the remaining standalone structures house hordes of Czech & Slovak students from the University’s many faculties.