Téma volby

Eurovolby: Nevím, proč volím, nevím, proč kandiduji

zdroj: CVVM

Jsme proti přijetí Eura bez referenda. Asi myslí ten časopis.

Jsme proti přijetí Eura bez referenda. Asi myslí ten časopis.

Přestože 60 procent přijatých zákonů pochází z EU, Češi podle průzkumu CVVM považují volby do Evropského parlamentu za nejméně důležité. Už teď je jasné, že k volbám přijde maximálně 28 procent voličů. To odpovídá i průzkumu, který si nechalo vypracovat Sdružení pro podporu veřejné společnosti PASOS.

Průzkum říká, že pouze 32 procent respondentů vědělo, že europoslanci jsou voleni občany. 23 procent dotázaných si totiž myslí, že je vybírá parlament, 21 procent zas tvrdí, že jsou nominováni vládou, a 8 procent je přesvědčeno, že o europoslancích rozhoduje prezident. Není to zdaleka jediný průzkum, který ukazuje, že Češi příliš neoplývají politickou gramotností. „Jsme na tom hůře než Poláci a Slováci. Ptali jsme se, kolik členů má EU, věděla to pouze třetina respondentů,“ tvrdí Pavel Šaradín, politolog z Katedry politologie a evropských studií Palackého univerzity v debatě Evropských hodnot na podzim.

(Pokračování textu…)

Volby do univerzitního Akademického senátu se kvůli chybě musely opakovat

Konec listopadu byl na FSV „supervolební“ – mimo řádných voleb do fakultního Akademického senátu byly vyhlášeny na stejný termín i doplňovácí volby do univerzitního senátu. Ty se ale kvůli chybě ve způsobu hlasování musely opakovat. Výsledky těchto opakovaných voleb však mohl výrazně ovlivnit nejen změněný počet hlasů, které mohl volič použít. K urnám navíc ve „druhém kole“ přišlo jen necelých 6 % voličů.
(Pokračování textu…)

Polovina senátu je z IES, vypadl Nigrin, Slanec i Grznár

Senát zasedne v únoru ve zcela novém složení. Probojovalo se do něj jen šest „starých“ členů, zato všech deset kandidátů za IES. (Pokračování textu…)

Studentům bychom povolili Facebook a zařídili nástěnky

ekonom-a-sociolog Našli jste se ve volebních programech svých kandidátů, anebo máte pocit, že na některé věci se díky „lepšímu PR, hodnocení kurzů a delším výdejům v bufetu“ zapomnělo? Podívejte se, co bychom se jako senátoři snažili prosadit my. (Pokračování textu…)

Volby do AS: Kdo kandiduje a co má v plánu?

banner-volby *NEJNOVĚJI:*
PETR JÜPTNER a všichni kandidáti za ISS *


Volební místnosti se poprvé otvírají už dnes, ve středu v poledne! Do každé komory (studentské i pedagogické) můžete volit až pět zástupců. Víte, komu dát hlas? Přečtěte si, s jakou vizí uchazeči kandidují!

(Pokračování textu…)

Dvacet senátorských křesel hledá majitele

Na konci listopadu čekají fakultu volby do Akademického senátu. Stávající dvacítce zastupitelů totiž končí dvouleté funkční období. Lhůta pro podávání návrhů už běží, navrhovat může kandidáty kdokoliv až do 13. listopadu do 12:00. (Pokračování textu…)

Předvolební průzkum: Koho volí FSV?


Která politická strana je studentům FSV nejsympatičtější? Kdo podle nich vyhraje předčasné volby? Zapojte se do našeho průzkumu a nechte promluvit čísla!

Profesor Martin Potůček: „Milí studenti, kandiduji.“

Na křeslo v Evropském parlamentu si dělají zálusk i akademici z FSV. Jeden z nich se v rámci předvolební kampaně stal bilboardovou tváří, další takovou příležitost něměli a tak se zviditelňují jinak. Profesor Martin Potůček (KVSP) například o svých plánech zpravil své studenty přímo mailem. (Pokračování textu…)

Probíhají volby do Akademického senátu FSV

Od středy 21. do pátku 23. listopadu v době od 9.20 do 14.00 hodin proběhnou volby do Akademického senátu FSV UK.
V Jinonicích se volí v místnosti 1033 (mezi aulou a menzou). V budově Opletalova probíhají volby v přízemí v místnosti u automatů.

Volební programy kandidátů (kteří jej redakci zaslali) najdete v aktuálním čísle časopisu Sociál.
(Pokračování textu…)

Kandidáti pro volby do SIMS

Prezentace kandidátů do SIMSu, kteří využili nabídky zveřejnit svůj program.
(Pokračování textu…)