FSV zná kandidáty na ředitele institutů

Při volbě děkana i jeho proděkanského týmu nastalo ve vedení Fakulty sociálních věd malé zemětřesení a je možné, že tento trend bude pokračovat i při volbě nových vedení institutů. Z původních ředitelů svůj post obhajují pouze Jiří Vykoukal z IMS a Bořivoj Hnízdo z IPS, Michal Mejstřík ani Michal Šobr se do výběrového řízení nepřehlásili.

Už volba ředitele Institutu sociologických studií v minulém roce či volba děkana napověděla, že ve vedení FSV dochází ke generační obměně. I při pohledu na kandidáty je zřejmé, že tento trend není náhodný. Na ředitele IES kandiduje jako jediný kontroverzní Martin Gregor, na ředitele IKSŽ Filip Láb a Tomáš Trampota, u IPS je to Petr Jüptner – tedy samí třicátníci. Proti nim se v pomyslném souboji generací staví dosavadní ředitelé Jiří Vykoukal – na IMS rovněž jediný kandidát – a Bořivoj Hnízdo. Trojlístek kandidátů na IPS pak doplňuje dosavadní vedoucí katedry mezinárodních vztahů Běla Plechanovová, na IKSŽ Jan Jirák.

Podle posledních informací zasednou volební komise k jednání mezi 4. a 8. říjnem, přičemž jako první bude projednávána kandidatura ředitele na IES, následují IKSŽ a IPS, a jako poslední přijde na řadu IMS.

856 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.