Stínové studium… s úsměvem!

StínJiž několik týdnů je redakce Sociálu na stopě šokující skutečnosti. Některé informace pronikly na veřejnost již v minulém čísle. Pozorní čtenáři se mohli ptát: „Kdo je záhadná slečna Šuplíková zmiňovaná v anketě o Úvodu do politologie?“ Odpověď je jednoduchá. Na Fakultě sociálních věd probíhá stínová výuka! Šuplíková je jednou ze stínových vyučujících.

Šuplíková přednáší stínový Úvod do politologie a do hodin přináší mnohé inovace. Jedna z nich je zajímavý pokus o zamezení klesání počtu studentů na přednáškách. Z utajovaného zdroje se Šuplíkové podařilo získat fotky hlavních představitelů české politiky, kteří pózují spoře oblečeni ve vyzývavých polohách. Tyto fotky Šuplíková během přednášek promítá a doufá, že polonazí členové KSČM či předseda ČSSD zaujmou studenty a studentky natolik, že se na její přednášky budou i těšit. Při zavádění tohoto lákadla narazila jeho autorka na závažný genderový problém. „Materiál pro motivaci většiny mužského osazenstva sálu byl brzo vyčerpán, zvláště když určité partie jedné z hlavních představitelek naší politiky kolovaly denním tiskem a ztratily tak na exkluzivitě,“ popisuje svůj problém Šuplíková. Ale i toto se jí podařilo vyřešit. Na přednáškách nyní svléká kromě politiků i jejich asistentky a metoda se zdá být účinná. Bylo tedy navrženo, aby byla používána na přednáškách všech předmětů. Stínový děkan Karel Havlíček Kešív uvedl, že nápad promyslí.

„Škola má své svěřence připravovat na život a ten je jeden velký podvod.“

Další projednávanou novinkou jsou souborné zkoušky na stínový IMS. Ředitel stínového institutu, dědic slavné firmy na prací prášek, Vyzíral, chce odstranit strach studentů z opisování. „Zkoušky prověřují i šikovnost a schopnost získat informace v kritických chvílích. Škola má své svěřence připravovat na život a ten je jeden velký podvod,“ uvedl stínový ředitel, který požaduje, aby se v každém práci objevil minimálně jeden odstavec stažený z internetu, nejlépe téměř neupravený. „Bohužel to studenti odmítají a je nelehké opisování kontrolovat.“ dodal Vyzír. Opačný problém řeší stínový IES. Ačkoliv má ve vysokoškolských kruzích pověst nejsnazší ekonomické fakulty a je téměř nemožné nechat se z něj vyhodit, existuje vážné podezření, že studenti na zkoušce z matematiky opisují, což stínový ředitel institutu Mistřík nechápe. „Tento předmět vyučuje látku na úrovni druhého ročníku gymnázia. Nejednou se stalo, že všichni studenti jednoho termínu zkoušky odevzdali totožné výsledky, ačkoliv byli čtyři druhy zadání. Jsme rádi, že nás fakulta vzala pod svá křídla a nechceme, aby kvůli nám utrpěla její prestiž. Na druhou stranu, na náš obor se hlásí opravdu velké množství zájemců, a když už je jednou přijmeme, nechceme je vyhazovat,“ stýská si Mistřík.

Sociologie v maďarštině

Stínové ISS se zase potýká s neoblíbeností některých svých vyučujících. Stínová studentka čtvrtého ročníku bakalářského studia Eulálie Zabijmouchová si stýská: „Někteří přednášející jsou opravdu nesnesitelní. Například ten nováček, který přednáší Sociologii kultury, Pitrýsek. Nikdo neví, jak se k fakultě dostal. Nic o sociologii neví a jeho výklad je nudnější než četba návodu k použití žárovky. Navíc je strašně protivný.“ K její kritice se přidává stínový student třetího magisterského ročníku Květoslav Pomněnka: „ Další hrozný vyučující je ten Maďar, který přednáší Úvod do sociální psychologie, ani nevím, jak se jmenuje, asi Laszlo. Pohrdá jakýmkoliv studentským životem. Slyšel jsem, že je abstinent a vtip považuje za projev psychické nemoci. Když jsme se pokoušeli o vytvoření stínové studentské samosprávy, tak zorganizoval protestní petici, kterou nechal podepsat mimo jiné celou svou rodinou, takže se sešlo tisíc hlasů a stínová samospráva nám byla zakázána. Přitom ta petice byla napsána maďarsky a nikdo jí nerozuměl, protože on česky neumí ani slovo.“

Jak je vidět, stínová Fakulta sociálních věd bojuje o svou existenci každou minutu. Další novinky bohužel již nepřinese náš časopis, ale nově vznikající stínové médium Somrák. Celá naše redakce se těší na novou konkurenci a přeje jí do budoucna mnoho štěstí a nadšených čtenářů!

Autorka: Marihuana Šerná
Foto: Shadows and Fog (Woody Allen, 1992).

1 532 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (5 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.