Téma asocial

Dubnový Asociál v prodeji!

Od pondělí 2. dubna bude k dostání nové číslo fakultního časopisu Asociál. Tentokrát se nese v aprílovém duchu a vážně nevážně si pohrává s různými kauzami na FSV. Těšit se můžete na módní policii z plesu FSV, Prostřeno z mensy, odhalení paralelní fakulty či na rozhovor s absolventem Oxfordu Petrem Janským a exministrem školství Josefem Dobešem. Za pouhých 20 korun ho seženete na vrátnici Hollaru a Opletalky a u stolečku v Jinonicích. Nenechte si Asociál ujít!

Jeden podvod za druhým!

Poté, co jsme v minulém čísle Asociálu informovali o pofidérních základech, na kterých stojí celá myšlenka založení naší předrahé fakulty, která se nám letos šťastně dožívá dvaceti let (Živijó, mnoga ljeta a tak dále), tento měsíc přicházíme s dalšími odhaleními, která by měla zůstat neodhalena. (Pokračování textu…)

McKinsey a přestavěná Jednota otevřou ekonomům cestu k vlastní fakultě!

OpletalovaZdálo se, že hlas ekonomů v boji o vlastní fakultu navždy zanikl v definitivním NE!, které pronesl AS FSV UK na konci roku 2008. Teď se ale ukazuje, že vedení IES jen problém odstranilo z dosahu ostatních institutů. Předvídavou strategií se Opletalce podařilo doslova kouzlo: od října navýší dvojnásobně prostorové kapacity i rozpočet, do konce roku se zřejmě prohlásí za samostatnou fakultu. (Pokračování textu…)

Jaký cíl sleduje tajemný muž s přezdívkou Slezsko?

asociálStojaté vody fakultního života rozvlnila v poslední době jen diskuze nad tím, zda se škola bude jmenovat „Fakulta ekonomických a sociálních studií“ nebo „Ekonomická fakulta obtížená zbytečným závažím nepodstatných institutů“ (EFOZZNI). Na klidném obzoru se však objevil temný mrak a vynořilo se šokující zjištění – na FSV se rozmáhá organizovaný zločin! (Pokračování textu…)

Stínové studium… s úsměvem!

StínJiž několik týdnů je redakce Sociálu na stopě šokující skutečnosti. Některé informace pronikly na veřejnost již v minulém čísle. Pozorní čtenáři se mohli ptát: „Kdo je záhadná slečna Šuplíková zmiňovaná v anketě o Úvodu do politologie?“ Odpověď je jednoduchá. Na Fakultě sociálních věd probíhá stínová výuka! Šuplíková je jednou ze stínových vyučujících. (Pokračování textu…)

Zoufalý politolog se zastřelil

Obrovským šokem skončil pro prváky začátek jejich středeční přednášky k Úvodu do společenských věd.
(Pokračování textu…)

Skandální odhalení: FSV hlavním odborem MZV

Myslet si, že FSV je vysokoškolskou vzdělávací institucí, je stejný omyl, jako kdyby si Musílková namlouvala, že je stále ředitelkou. Univerzita je totiž jen krycí název. Ve skutečnosti totiž univerzita, potažmo FSV, slouží jako lákadlo a návnada pro státní návštěvy.
(Pokračování textu…)

Příštím rektorem může být Grebeníček!

Univerzita bude mít už brzy nového rektora. Tomu současnému totiž vyprší už druhé volební období a potřetí kandidovat nesmí. Nic by ovšem nemělo být ponecháno náhodě, a proto se redakce Sociálu rozhodla vypátrat co nejvíce podrobností o kandidátech na nového rektora.
(Pokračování textu…)

VyVolení na FSV? To bude fičák!

Kurz Úvod do sociální psychologie, se kterým slavil poprvé úspěchy Michal Osuský minulý rok, získá v tomto semestru nový směr. „Neznám lepší ukázku sociálněpsychologických procesů, než jaká se nabízí v televizních reality show. Studenti kurzu proto budou mít za úkol sledovat VyVolené nebo Big Brother, abychom to mohli následně probírat na seminářích,“ vysvětluje Osuský.
(Pokračování textu…)

Koho zvolíme králem Majálesu 2005?

Kandidát na krále Majálesu za UK Pivoj XII., dvacetiletý student managementu tělesné výchovy a sportu FTVS UK, má ohledně výchovy jasno. Čeští studenti neumí správně chlastat. Proto by v republice zavedl pivní výchovu. Co má zalubem náš kandidát na krále Majálesu?
(Pokračování textu…)