Téma sips

Studentská samospráva politologů v krizi

Jak se v budoucnu bude vyvíjet samospráva studentů politologie? Kdy a jestli vůbec tato organizace dospěje k volbám pro tento akademický rok? Zrodí se na institutu nová generace studentů, kteří budou skutečně ochotni samosprávu vést?
(Pokračování textu…)

Samosprávy a Intl’ Club připravují celofakultní večírky

Netradiční ples, který Fakulta sociálních věd uspořádala loni na jaře v klubu Abaton, se setkal s obrovským úspěchem u studentů i pedagogů. Na uspořádání obdobné akce i v letošním roce však fakulta rezignovala, a tak se iniciativu rozhodli převzít sami studenti.
(Pokračování textu…)

SIPS: volila třetina politologů

Elektronické volby do studentské samosprávy politologů proběhly v týdnu od 20. do 26. listopadu. I přes snahu organizátorů vše maximálně ulehčit hlasovalo ze 407 studentů našeho institutu pouze 124. Kdo jsou vítězové, co říkají na své zvolení a jaké plány mají do budoucna?
(Pokračování textu…)

Politologové mají nový portál

V polovině listopadu spustila Samospráva IPS nové studentské stránky. Na adrese www.s-ips.info by nyní měli politologové najít informace o studentských aktivitách i nejrůznější materiály ke studiu. Další podrobnosti nám v rozhovoru sdělili dva z autorů webu, Daniel Bagge a Radek Urban.
(Pokračování textu…)

Weby fakultních spolků zažívají boom

web E-klub

Studentské spolky, které na FSV vznikají jako houby po dešti, se bez webové prezentace neobejdou. Předsedové těchto spolků si to uvědomují. Weby teď vypadají lépe a obsahují aktuálnější a obsáhlejší informace.
(Pokračování textu…)

Rychlé šípy na scénu!

Zůstat skrytý volebnímu ruchu – to vyžadovalo značnou dávku maskovacího talentu. Agitka bombardovala politology ze všech stran: polepené Jinonice (dokonce i od šaten se ksichtila banda Mirka Dušína), urgující webík, plné Zapař, konferenční maily, osobní přesvědčování, dojemné fotky z dětství a upřímné výpovědi. A výsledek?
(Pokračování textu…)

Volby do samosprávy SIPS již v prosinci

Jak může student ovlivnit běh věcí svého institutu? Doposud mohl kafrat s kolegy v bufetu, posílat kritické maily přes konference, psát do Sociálu atd. Staré kuloárové poměry končí: Jsou tu první volby do zastupitelské organizace jménem Studenti IPS (SIPS)!
(Pokračování textu…)