Téma sport

A Everest 2008 je za námi

O víkendu proběhla akce Everest – výstup na střechu světa, což je je sportovně-recesistická akce pro širší veřejnost, jejíž hlavní myšlenkou je nastoupat na pražském Petříně výšku Mt. Everestu. Petřín se tak v osudný víkend stane naší střechou světa. Je nutné jej zdolat asi 80krát, aby bylo pokořeno oněch magických 8848 metrů.
(Pokračování textu…)

Ultimate Frisbee turnaj – ekonomové dováděli ve Stromovce

První listopadový pátek se na IES konal turnaj ve hře Ultimate. Šlo o první sportovní akci tohoto akademického roku, kterou pro studenty i vyučující zorganizoval E-klub. Pro ty, kdo název Ultimate slyší poprvé, dodám, že jde o bezkontaktní sport s létajícím talířem, ve kterém soupeří vždy dvě družstva. Jde o velmi rychlou hru, při které je však důležitá hlavně týmová spolupráce.
(Pokračování textu…)

Elitní sport se pěstuje i na naší fakultě

sport Středoškoláci-sportovci čelí při příchodu na vysokou školu jednomu dilematu. Věnovat se jen studiu, nebo i nadále pokračovat v budování kariéry sportovce? Většina z nich skončí někde uprostřed a snaží se zvládat obojí. Stěhování do Prahy na kolej nebo na privát znamená, že sportovec si s sebou musí vzít potřebné vybavení a musí nalézt místo pro jeho uskladnění.
(Pokračování textu…)

Finalistka České Miss Andrea Šopovová: Sport je moje droga

Andrea ŠopovováV sobotu 24. února mohli diváci v televizi vidět studentku ekonomie Andreu Šopovovou v boji o korunku krásy v soutěži Česká Miss. Postoupila do užšího výběru a jak říká, finálový večer si doslova vychutnávala.
(Pokračování textu…)

Blíží se sportovní den

sport - fotbal

Celkem ve 23 různých sportech budou moci soutěžit studenti a zaměstnanci Univerzity Karlovy během tzv. rektorského dne. Uskuteční se na několika pražských sportovištích ve středu 17. května 2006, kdy zároveň odpadne veškerá výuka.
(Pokračování textu…)

Kredity za sport bychom dávali rádi

plavání

Potěšilo nás, že v povědomí studentů, jak ukázala anketa Sociálu, je vztah k TV a sportu pozitivní a že pociťují, že TV a sport na univerzitu patří. V současné době se na UK vytváří nový kreditní systém. Stálo by za úvahu, zda by TV nemohla být i na FSV zařazena do studijního programu formou nejmírnější, což je volitelný předmět.
(Pokračování textu…)

Studenti FSV chtějí za sport kredity

plavání

Kalokagathia, řecký ideál rovnosti ducha a těla, na naší fakultě zrovna nekvete. Studenti většinu času tráví v knihovně či v učebnách, zatímco k fyzické aktivitě škola nijak nemotivuje. Nabídka ze strany univerzity sice je, ale studentům nevyhovuje rozvrh, nabídka kurzů a především vzdálenost sportoviště od školy. Vyplynulo to i z ankety, kterou na toto téma provedl Sociál.
(Pokračování textu…)