Téma studentske-spolky

Absolventka marketingu: nejlepší praxe je mezi studenty

aiesec-veronika2Na vizitce má titul „vice-president“. Ve studentské organizaci, kde vede 12 lidi, má na starosti propagaci v Praze. Poradit si s tím jí pomáhá marketingová ředitelka jedné z firem velké čtyřky, Kateřina Konečná. Veronika Losová absolvovala Marketingovou komunikaci a PR na FSV UK v červnu 2009.
(Pokračování textu…)

Studenti jsou zklamaní, politikům dají pomník s hovnem

inventura_webRozčarování je cítit ze závěrečných akcí studentské iniciativy Inventura demokracie. Ta se rok marně snažila přimět české politiky, aby odstranili vybrané legislativní nesmysly. (Pokračování textu…)

Mike Ferguson, prezident Studentské unie Univerzity v Cambridge: Spolkový život zbavuje studenty stresu

Studentské samosprávy na Karlově univerzitě se mají, v porovnání s Univerzitou v Cambridge, ještě hodně co učit. Pro tamějších 17 800 studentů tam funguje velká studentská unie zastřešující přes 500 rozličných klubů a spolků. Její letošní rozpočet přesahuje 17 milionů korun (a chtěla by dvakrát víc). Této nejaktivnější studentské unii ve Velké Británii předsedá Mike Fergusson, s kterým přinášíme exkluzivní rozhovor.
(Pokračování textu…)

Rektorát chce rozdat studentům miliony

peníze Studentským spolkům na Univerzitě Karlově se blýská na lepší časy. Rektorát přišel s předpisem, který by usnadnil spolkům cestu k financím i stálému zázemí. Peníze budou určeny jen takovým spolkům, které mají právní subjektivitu. Neregistrovaná sdružení budou podporována jen výjimečně. Navíc musí spolek působit na nejméně dvou fakultách a mít minimálně 50 členů.
(Pokračování textu…)

Aktivní studenti měli v Brně konferenci

Rozvoj studentských organizací byl tématem konference, na kterou do Brna přijelo téměř 160 senátorů a aktivních členů studentských spolků ze všech koutů republiky. Jen osm z nich však pocházelo z Univerzity Karlovy.
(Pokračování textu…)