Téma britanie

V Cambridge čas na práci nezbývá

Bylo krásné májové odpoledne a já se slunil na trávníku u jinonického bufetu. Na odpolední přednášky se mi nechtělo, šprtání jsem měl už pokrk a s pohledem upřeným k blankytně modrému nebi jsem si říkal, jak je to krásné nikam nepospíchat. Když jsem se ale vrátil domů a zjistil, že mě vzali na studium v Cambridge, vše se dalo do nečekaného pohybu.
(Pokračování textu…)

Mike Ferguson, prezident Studentské unie Univerzity v Cambridge: Spolkový život zbavuje studenty stresu

Studentské samosprávy na Karlově univerzitě se mají, v porovnání s Univerzitou v Cambridge, ještě hodně co učit. Pro tamějších 17 800 studentů tam funguje velká studentská unie zastřešující přes 500 rozličných klubů a spolků. Její letošní rozpočet přesahuje 17 milionů korun (a chtěla by dvakrát víc). Této nejaktivnější studentské unii ve Velké Británii předsedá Mike Fergusson, s kterým přinášíme exkluzivní rozhovor.
(Pokračování textu…)

Na University of Reading se klade důraz na interdisciplinaritu

Logo University of Reading

Dvousettisícové město Reading v typicky anglickém, a jednom z nejbohatších, hrabství Berkshire se pyšní téměř nulovou nezaměstnaností. Studenti představují velkou část obyvatelstva. Dynamické centrum služeb a finančnictví je coby kamenem dohodil od Londýna a je nejspíše městem s největší koncentrací kol a aut s cedulí „Na prodej“.
(Pokračování textu…)

Ekonomie se v Bath učí líp než na Oxfordu

University of Bath

University of Bath nedaleko Bristolu má devět tisíc studentů. Na britské poměry průměrné číslo. Studenti jsou snad ze všech koutů světa. Mísí se zde sto národností, největší zahraniční menšinou jsou číňané. Kvalita anglického školství je určitě ovlivněna počasím, protože tu celý podzim prší a studentům nezbývá nic jiného než se učit.
(Pokračování textu…)