Jaký cíl sleduje tajemný muž s přezdívkou Slezsko?

asociálStojaté vody fakultního života rozvlnila v poslední době jen diskuze nad tím, zda se škola bude jmenovat „Fakulta ekonomických a sociálních studií“ nebo „Ekonomická fakulta obtížená zbytečným závažím nepodstatných institutů“ (EFOZZNI). Na klidném obzoru se však objevil temný mrak a vynořilo se šokující zjištění – na FSV se rozmáhá organizovaný zločin!

„Navštívil jsem několikrát zcela náhodou budovu IES v Opletalově ulici a zarazila mě zvláštní věc. Panovala tam neskutečně sklíčená atmosféra. Nejprve jsem to přičítal tradiční prvácké nervozitě způsobené matematikou, ale všiml jsem si, že ta podivná nálada zdaleka nepostihla jen první ročníky. Naopak, jako by se něco dělo v samotném vedení institutu,“ svěřil se časopisu Sociál mladý nadějný reportér Janek Vločka, který třetím rokem studuje žurnalistiku. „Zahájil jsem soukromé pátrání, nejprve spíše ze zvědavosti. A objevil jsem něco ohromujícího – již půl roku jsou členové IES terorizováni neznámým vyděračem! Kontaktoval jsem několik ekonomů (nepřejí si být jmenováni) a všichni mi řekli to samé: v ulepených obálkách jim pravidelně přicházejí výhružné dopisy doplněné jejich kompromitujícími fotkami. Dopisy jsou anonymní, pachatel se prý podepisuje pseudonymem ‚Slezsko‘.“

Podle vyšetřovacích oragánů se lze jen domnívat, co je cílem neznámého útočníka. Většina postižených totiž odmítla vypovídat. Při zasvěcenějším pohledu se ale nabízí řešení. Kauza by mohla mít spojitost právě se spory okolo názvu fakulty. „Je možné, že se někdo snaží zkompromitovat a zdecimovat zástupce nejelitnějšího institutu mojí EFOZZNI,“ domnívá se nejmenovaný vysoce postavený činitel.

Vyděrač se rozhodl zasáhnout na nejcitlivějších místech. Díky Vločkovi se Sociálu podařilo získat jednu z fotografií. Doktorand Tomáš Sedláček, chlouba IES, je na ní zachycen při bizarním náboženském rituálu (foto výše, pozn. red.). „Nechápu, jak se někdo může zachovat tak podle. Co dělají ekonomové ve svém volném čase, to může být každému šumafuk,“ zlobí se ředitel IES Michal Mejstřík.

Na otázku, kdo by za vším mohl stát, Mejstřík odpovídá: „Rozhodně nejde o akci nějakého ostravského barda, i když rudou barvou to smrdí. Podívejte se, zajímavým faktem je, že jinonický bufet provozuje severokorejská mafie, to ví ostatně každý. Nějaká tajná klika se v tom doupěti zkaženosti a obchodnického zpátečnictví schází a pracuje na odporných plánech proti nám, elit…, pardon, ekonomům. Vzpomeňte na ty ulepené obálky.“

Fotograf

Také podle Vločky vede stopa do Jinonic. „Vrátná v Opletalce vypověděla, že jí několikrát denně telefonují vrátní z Jinonic a ptají se, jestli je ředitel Mejstřík ještě v budově nebo odešel domů. Chtěli po ní i další podrobnosti, ale to prý vždycky zavěsila.“ Komu mohli sympatičtí pánové v uniformách předávat tyto informace? Velitel jinonických vrátných odmítl odpovídat s tím, že jsou zaměstanci soukromé firmy zcela nezávislé na fakultě.

„Mně se to zdá zcela jednoduché. To, že celou věc objevil a nahlásil někdo z IKSŽ, je jen dalším z důkazů, že pokud jsou ty útoky od někoho z fakulty, je to směřováno z Jinonic,“ vyjádřil své domněnky ředitel Mejstřík. „A pokud chcete slyšet můj konkrétní názor, tak například ředitel IMS je pěkný vykuk. Ostatně, teritorialisté žárlí na náš ekonomický věhlas a marně se snaží získat slávu opakovanými kandidaturami na post krále Majálesu.“

Potrvá ještě dlouhou dobu, než vyšetřovací orgány přijdou celé kauze na kloub. Již teď je však jasná jedna věc – pokud chtěl pachatel zdiskreditovat zástupce IES v očích potenciálních studentů a veřejnosti, minul se jeho zločin účinkem. Událostí byly nejvíce poškozeny jinonické instituty, které se ocitly pod drobnohledem vyšetřovatelů a budou asi těžko obhajovat své spojení se šikmookými dodavateli prošlých potravin. IES naopak získal další kredit pro svůj boj za přejmenování fakulty nebo úplné osamostatnění. Nejvíce však z celé habaďůry vytěžil IKSŽ. Poprvé za dobu své existence totiž dokázal, že tu přeci jen k něčemu je.

Adys

1 874 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (5 hlasujících, průměrné hodnocení: 2,40 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.