Klaus by si měl vysoké školy odpustit a naopak

Studenti byli při nedávné besedě prezidenta Václava Klause na Filozofické fakultě výrazně znevýhodněni tím, že poslední slovo měl vždy pan prezident. Kdyby odpovídal na otázky věcně a tohoto svého práva nezneužíval, bylo by to přirozené. Klaus ovšem studenty kladoucí jemu nepříjemné otázky bagatelizoval a zpochybňoval jejich autory.

Jeho vtipné nepravdy tak zněly do pobaveného sálu servilního posluchačstva, které odměňovalo potleskem nikoliv poctivé argumenty, ale vtipy. Za zcela scestnou pak považuji nabídku děkana Filozofické fakulty Vacka, aby Klaus přijal po skončení prezidentského úřadu nabídku fakulty zde učit. Dal jsem v této záležitosti již podnět Olze Lomové, člence vědecké rady této fakulty, aby se na vážnost nabídky děkana přeptala.

Po věcné stránce téměř není na co reagovat. V odpovědi na mé otázky si pan prezident pohrál se slůvky, jak on říká, když mi ex catedra vysvětlil, že on nikdy nic neříkal proti Unii, ale jen proti jejím jednotlivým institucím a pak proti euroústavě. Trochu pozapomněl, že Unii v rozhovoru pro časopis Time nedávno přirovnal k RVHP a že komisaře nazýval i v průběhu své přednášky soudruhy.

Diskuse tak byla spíše než akademickou debatou prezentací jednoho hloupého názoru na půdě filosofické fakulty, která by si podobné reklamní počiny měla odpustit.

Matěj Stropnický (IKSŽ a IMS)

283 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.