Téma matej-stropnicky

Boj o ekonomii – diskuse až na tom posledním místě

VislousKdyž jsem otevřel minulé číslo Sociálu, těšil jsem se, že si přečtu zajímavé názory týkající se diskuse o možném přejmenování fakulty. Narazil jsem však na článek, který podle mého názoru urazil vysokou kvalitu příspěvků v časopise. Ještě před jeho přečtením, po letmém pohledu na samolibý výraz na fotce jejího autora, jsem zbystřil pozornost. (Pokračování textu…)

Dodatek k úplnému názvu

StropnickýKarlo-Ferdinandova univerzita, Rakousko-Uhersko, marxismus-leninismus. Vždycky přijde někdo, kdo chce něco funkčního opravovat zlepšovákem. Snaha Institutu ekonomických studií změnit název fakulty na „sociálních věd a ekonomie“ je z několika důvodů nevhodná. Zaprvé je metodologicky nesprávná. (Pokračování textu…)

Matěj Stropnický, fakultní želízko ve volbách?

Zhruba každý čtvrtý sociál sympatizuje se Stranou zelených. Jeden z nich, Matěj Stropnický (22), student žurnalistiky a teritoriálních studií, za toto uskupení dokonce kandiduje do Poslanecké sněmovny. Na zelené kandidátce ve Středočeském kraji se probojoval na sedmou příčku, ze kterého by za běžných okolností neměl šanci na úspěch. „Pokud však získám zhruba 2500 preferenčních hlasů, mám šanci,“ odhaduje Matěj, který pro zvolení do sněmovny dělá skutečně maximum.
(Pokračování textu…)

Klaus by si měl vysoké školy odpustit a naopak

Studenti byli při nedávné besedě prezidenta Václava Klause na Filozofické fakultě výrazně znevýhodněni tím, že poslední slovo měl vždy pan prezident. Kdyby odpovídal na otázky věcně a tohoto svého práva nezneužíval, bylo by to přirozené. Klaus ovšem studenty kladoucí jemu nepříjemné otázky bagatelizoval a zpochybňoval jejich autory.
(Pokračování textu…)