ISS má nového ředitele. Otazníky přetrvávají

M. HájekVedení Institutu sociologických studií se ve středu 1. 4. na další čtyři roky oficiálně ujme pedagog z ISS Martin Hájek (osobní webová stránka). Vystřídá tak ve funkci po šesti letech odstupujícího ředitele Hynka Jeřábka. Děkan Víšek o jmenování rozhodl na schůzi kolegia v pondělí ráno na základě doporučení volební komise.

Výběrové řízení je ale už od začátku spojeno s početnými nejasnostmi. Informaci o něm vedení vyhlásilo v lednu tohoto roku v personálním tisku a na úřední desce webu FSV. Na rozdíl od let minulých se ale o volbě nezmiňuje žádný veřejně dostupný záznam jednání. Zpráva tak unikla pozornosti studentů i samotných pracovníků institutu. Své kandidátky odevzdali pouze zmínění dva uchazeči. Kartami možná řádně zamíchala i aktivita studentské samosprávy institutu. SISS se netajil svými výhradami k dosavadnímu řediteli a krátce před zasedáním volební komise oficiálně podpořil kandidátskou koncepci Martina Hájka.

Volební komise o výběru vhodného kandidáta rozhodovala už 19. 3, výsledky ale oficiálně nikde nezveřejnila. Podle informací Sociálu hlasovali její členové v poměru 3:1 pro Hájka. V souvislosti s tím se vynořily dohady o možném ovlivňování komise a její nezaujatosti.

Fotografie: Martin Hájek (zdroj: web ISS)

1 348 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (2 hlasujících, průměrné hodnocení: 3,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

3 komentáře: “ISS má nového ředitele. Otazníky přetrvávají”

  1. Martin B napsal:

    a co má tedy v plánu, nový ředitel?

  2. Petr Jüptner napsal:

    Propagaci nemohu hodnotit a nehodnotím, ale výrazně bych se ohradil proti „dohadům o možném ovlivňování komise a její nezaujatosti“. Jednání komise jsem byl přítomen jako pozorovatel za Akademický senát – jejími členy byli renomovaní sociologové, jednání probíhalo ve věcné a koncepční rovině a členové komise si byli velmi dobře vědomi obtížnosti svého úkolu. Hlasování bylo (jak je u personálních záležitostí zvykem) tajné, což samo o sobě spekulace o ovlivňování problematizuje.

  3. cr.critic napsal:

    myslím, že bylo míněno ovlivňování komise předtím, než zasedala…