Téma martin-hajek

Sociologové mají nové vedení – a opět žádná žena

JinoniceOd 8. dubna stojí v čele ISS nová elita. První aktivity ředitele Martina Hájka tak směřují dovnitř institutu. Spíš než k obměně lidských zdrojů však došlo k reorganizaci: zástupcem ředitele ISS je nyní PhDr. Arnošt Veselý, vedoucí katedry veřejné a sociální politiky (KVSP), který ve funkci nahradil prof. Josefa Kanderta. Ten je uveden jako řadový člen vedení. Pod tajemníkem Petrem Soukupem se židle neotřásla. (Pokračování textu…)

ISS má nového ředitele. Otazníky přetrvávají

M. HájekVedení Institutu sociologických studií se ve středu 1. 4. na další čtyři roky oficiálně ujme pedagog z ISS Martin Hájek (osobní webová stránka). Vystřídá tak ve funkci po šesti letech odstupujícího ředitele Hynka Jeřábka. Děkan Víšek o jmenování rozhodl na schůzi kolegia v pondělí ráno na základě doporučení volební komise. (Pokračování textu…)

Sociology čeká od dubna nový ředitel. Volbu opět provázejí pochybnosti

Hynek JeřábekKdo za pár dní stane v čele institutu sociologických studií? Vystřídá Martin Hájek po šesti letech dosavadního ředitele prof. Hynka Jeřábka? Ačkoliv se mohou zdát tyto otázky nečekané, jsou na místě. Oba akademici se totiž jako jediní zúčastnili příslušného výběrového řízení, o jehož výsledku rozhodla komise už minulý týden. Podle neoficiálních zdrojů získal větší podporu Martin Hájek, stále se však čeká na formální vyjádření děkana. Verdikt komise má totiž pouze doporučující charakter. (Pokračování textu…)