Téma vedeni-iss

Sociology čeká dynamický půlrok

JinoniceBakalářské studium brát spíš jako nutnost, ale nerezignovat na kvalitu, seškrtat frontální výuku a podpořit společný výzkum studentů a učitelů. Zavést jednoznačná transparentní pravidla pro studium i kariéru. Nový ředitel Institutu sociologických studií Martin Hájek má jasnou představu, co chce ve výuce změnit. (Pokračování textu…)

ISS má nového ředitele. Otazníky přetrvávají

M. HájekVedení Institutu sociologických studií se ve středu 1. 4. na další čtyři roky oficiálně ujme pedagog z ISS Martin Hájek (osobní webová stránka). Vystřídá tak ve funkci po šesti letech odstupujícího ředitele Hynka Jeřábka. Děkan Víšek o jmenování rozhodl na schůzi kolegia v pondělí ráno na základě doporučení volební komise. (Pokračování textu…)

Sociology čeká od dubna nový ředitel. Volbu opět provázejí pochybnosti

Hynek JeřábekKdo za pár dní stane v čele institutu sociologických studií? Vystřídá Martin Hájek po šesti letech dosavadního ředitele prof. Hynka Jeřábka? Ačkoliv se mohou zdát tyto otázky nečekané, jsou na místě. Oba akademici se totiž jako jediní zúčastnili příslušného výběrového řízení, o jehož výsledku rozhodla komise už minulý týden. Podle neoficiálních zdrojů získal větší podporu Martin Hájek, stále se však čeká na formální vyjádření děkana. Verdikt komise má totiž pouze doporučující charakter. (Pokračování textu…)