Web IMS – brána k informacím, nebo Kniha džunglí?

Když mi bylo pět let, ztratil jsem se v lese. Stejné pocity ve mně ožívají, když se na webu IMS pokouším najít konzultační hodiny některého z vyučujících. Nejenže časy konzultací často chybějí – někdy tam není uveden ani onen pedagog.

Webové stránky IMS používají teritorialisté pravidelně a za nějakou dobu si na jejich obsah i strukturu „tak nějak zvykli“. Při vyhledávání informací ale student nezřídka narazí na problém, a tak se neubrání myšlence, jak by web obstál v konkurenci se stránkami ostatních institutů FSV.

Mezi hlavní neřesti patří například chybějící informace o sylabech jednotlivých předmětů. Přímý odkaz vůbec nefunguje a závisí jen na vůli pedagogů, zda sylabus ke svému předmětu umístí alespoň do Tajemníka.

Anglická verze webu je na informace rovněž velmi skoupá, například na nástěnce aktualit si zahraniční studenti během posledních 6 týdnů mohli přečíst jen jedinou (!) informaci, a to o konzultačních hodinách dr. Fojtka.

Konzultační hodiny? Jehla v kupce sena

Ostatně vyhledávání konzultací dokonale prověří trpělivost všech studentů. Web sice obsahuje příslušný odkaz, výčet pedagogů je zde ovšem značně neúplný a uvedené konzultační hodiny často neplatné. Na IMS se tento problém řeší rozesíláním hromadných e-mailů ze sekretariátu, v jejichž příloze lze nalézt seznam vyučujících a jejich konzultační hodiny. Každý z nás již určitě dobře zná chvíle strávené zkoumáním složky „doručené“ ve své e-mailové schránce. Teprve po usilovném hledání konečně narazí na kýženou zprávu doručenou kdysi před třemi měsíci.

Problém je také najít aktuální akademické tituly, na něž si někteří pedagogové potrpí. Jména učitelů se objevují na tolika místech, že není možné tituly všude aktualizovat. Snad by bylo lepší psát na web jen samotná jména pedagogů a zavést jednu stránku, kde by byly uvedeny jejich plné tituly. Tuto stránku by bylo třeba průběžně aktualizovat, což by však vyžadovalo spolupráci samotných pedagogů. Při současném stavu se nemůže nikdo divit, pokud bude osloven třeba jako doktor a ne docent, což mohou někteří akurátnější vyučující nést nelibě.

Web IMS nevzkvétá

Při srovnání s weby ostatních institutů zapadá IMS do průměru. Snad nejchudší na informace jsou stránky IPS, kde dokonce visí ještě harmonogram loňského akademického roku a při kliknutí na odkaz „aktuální informace ke kurzům“ se návštěvník nedozví dokonce vůbec nic.

Naopak nejvstřícněji se ke studentům chová web IES. Lze zde najít nejen všechny základní informace jako sylaby či konzultační hodiny všech pedagogů, ale také sekce o uplatnění absolventů, nabídky práce, zdroje financování atd. Stránky působí uceleně a jsou logicky rozčleněny. Všechny informace jsou navíc dostupné i v angličtině.

Přiblížit se úrovni webu IES však nebude při zachování současného modelu jednoduché. Správu domovské stránky IMS totiž zajišťuje ředitel institutu docent Vykoukal. Logicky se tak nabízí otázka, zda by nebylo výhodnější touto činností pověřit někoho, kdo by se mohl naší branou k informacím zabývat přednostně.

1 450 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.