ISS má konečně nový web

web ISS - nový Pokud vše půjde podle plánu, stane se tak už v průběhu dubna. Sociologie bude druhým institutem FSV, který přejde na novou podobu internetových stránek. Ty budou graficky unifikovány se stránkami fakulty (www.fsv.cuni.cz) a s obecnou podobou stránek Karlovy Univerzity (www.cuni.cz). Nový systém by měl přinést mnohá zlepšení.

Záměrem změny je vedle vyjádření příslušnosti k UK i zlepšení funkčnosti. Nový web bude fungovat jako praktických rozcestník dvou dalších systémů. Tajemníka (ve kterém by měli nově být i např. konzultační hodiny a další vylepšení) a aplikace Moodle (lze navštívit na dl.cuni.cz). Ta slouží k podpoře výuky, lze na ni umisťovat studijní materiály, dotazovat se vyučujících na diskusních fórech, či dokonce vypracovávat testy online. Spuštění nového webu má na starosti webmasterka Marta Nachtmannová.

Oficiální grafiku UK ale nepoužívají všechny fakulty. Například web FHS má vlastní a nepříliš atraktivní design a svou vlastní (o poznání kvalitnější) podobu mají také stránky každé z pěti lékařských fakult UK.

„Podoba stránek FSV sice vychází ze stránek UK, ale každá fakulta i každý z našich institutů si ji určuje sám. Žádný pokyn shora v toto směru neexistuje,“ říká docent Cahlík, proděkan FSV pro rozvoj a vyučující na IES. Právě od ekonomů převzaly ostatní instituty FSV, až na IKSŽ, současnou podobu webu.

1 547 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (2 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.