Ultimate Frisbee turnaj – ekonomové dováděli ve Stromovce

První listopadový pátek se na IES konal turnaj ve hře Ultimate. Šlo o první sportovní akci tohoto akademického roku, kterou pro studenty i vyučující zorganizoval E-klub. Pro ty, kdo název Ultimate slyší poprvé, dodám, že jde o bezkontaktní sport s létajícím talířem, ve kterém soupeří vždy dvě družstva. Jde o velmi rychlou hru, při které je však důležitá hlavně týmová spolupráce.

Pravidla Ultimate jsou postavena na myšlence fairplay a zápasy se standardně odehrávají bez dohledu rozhodčích. Někomu to může přijít zarážející, ale když se hráči chovají sportovně, žádní rozhodčí opravdu nejsou potřeba.

Celé odpolední klání se uskutečnilo na travnatých hřištích v pražské Stromovce. Během turnaje se zde sešlo na třicet IESáků. Někteří přišli jen fandit, ale naprostá většina účastníků přišla bojovat spolu se svým týmem o co nejlepší umístění. Svou přítomností nás poctil i zástupce z řad vyučujících – doktorand Tom Václavík.

Do turnaje se přihlásily čtyři týmy po pěti, popřípadě šesti hráčích, které hrály třicetiminutové zápasy systémem každý s každým. Protože v listopadu už není nejtepleji a změna času nám vyměřila konec turnaje na sedmnáctou hodinu, nebyl čas na zbytečné prostoje. Hezky zápas, pár minutek pauzička a hned další match. Hráči si toto intenzivní pojetí nemohli vynachválit.

Během vzájemných zápasů bylo vidět spoustu akčních soubojů, samozřejmě bezkontaktních, i skvěle povedených akcí. Jedna slečna hrála dokonce v kozačkách. Podpatky prý nekloužou. Některé zápasy skončily kamarádskou remízou, jiné třeba výsledkem 14:0. A jak to nakonec dopadlo? Jednoznačně nejlepší byl tým IES2, na druhém místě skončil E-klub Dreamteam a na třetím se umístili hráči družstva Premiers.

Slavnostní vyhlášení vítězů s předáním diplomů a sladkých odměn proběhlo už za šera. Večer však teprve začínal a proto zájemci pokračovali oslavit sportovní úspěchy do nedaleké hospůdky.

Rád bych tímto poděkoval všem, kdo se podíleli na přípravě a samozřejmě také všem, kteří si přišli zahrát nebo jen podpořit své kamarády fanděním. E-klub bude do konce akademického roku pořádat ještě několik sportovních akcí a tak doufáme, že na příští klání dorazí více lidí z vyšších ročníků. Většinu účastníků turnaje v Ultimate totiž tvořili skvělí prváci, kterým bylo trochu líto, že se při hře více neseznámili se staršími spolužáky. Takže příště neváhejte a doražte!

Jiří Kukačka
E-klub

1 334 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.