Blíží se sportovní den

sport - fotbal

Celkem ve 23 různých sportech budou moci soutěžit studenti a zaměstnanci Univerzity Karlovy během tzv. rektorského dne. Uskuteční se na několika pražských sportovištích ve středu 17. května 2006, kdy zároveň odpadne veškerá výuka.

„Cílem pořadatelů bylo mimojiné přiblížit rektorský den co nejvíce studentům, aby se stal živoucí součástí konce letního semestru. Aby ještě před jeho konáním byl znám počet a jména účastníků, složení družstev, proběhlo losování základních skupin umožňující taktickou přípravu na soupeře, aby se vytvořilo na fakultách zázemí fanoušků a dotvořila image družstva, aby z této akce dýchl závan studentského smyslu pro recesi,“ říká Martin Hrubý, vedoucí Katedry tělesné výchovy při Filozofické fakultě. Minulý rok se konal s podtitulkem O pohár rektora Univerzity Karlovy. Do soutěží se zapojilo přes 1600 studentů (v roce 2004 o 300 méně): nejvíce kluků hrálo fotbal (348) a děvčatům nejvíce imponoval aerobik (307), který byl speciální tím, že se závodilo v soutěži zvané Master Class, kdy po 90 minut pod vedením čtyřnásobného mistra světa ve sportovním aerobiku Vladimíra Valoucha zápolilo celkem 102 cvičících.

Fotbalovový turnaj občas probíhá za lehce chaotických podmínek. „Do fotbalového turnaje se přihlásilo 52 nejméně šestičlenných týmů a jako obvykle ještě dalších několik týmů zkoušelo štěstí v den turnaje. Díky obvyklému zrušení účasti na poslední chvíli (ať z důvodu náročnějšího večírku před turnajem a problémy se vstáváním či nedostatečného počtu hráčů nebo zranění) se na některé usmálo štěstí a do turnaje byli zařazeni,“ uvádí se na webu loňského rektorského dne. Tehdy nakonec startovalo 384 hráčů ve 48 družstvech všech fakult UK i jiných vysokých škol. Letos na studentky a studenty s aerobní vytrvalostí čeká další čtyřnásobný mistr světa ve sportovním aerobiku a fitness, David Holzer.

Atlety může potěšit Zalabákův dvojboj, který se skládá z běhu na 50 m vzad a hodu holínkou do dálky, a ty ambiciózní pětiboj O pohár rektora UK s disciplínami běh 60 m, skok do dálky, hod koulí, běh 200 m překážek a 1000 m. Pro týmové hráče je přichystán například plavecký štafetový závod (2 muži a 2 ženy) na 4×25 m prsa, 4×25 m s pomůckou (start z vody) a 4×25 m volný způsob. Kromě větiny tradičních sportů se aktivní studenti mohou těšit na korfbal (Brandýs n. Labem), aqua-aerobik, golf, badminton, squash, speedminton, sjezd řeky Sázavy nebo softbal. Zasportovat budou moci i tělesně postižení. Účastníci se většinou musí přihlásit předem (pro některé sporty už do 12. května). Loňský rok se za FSV na stupních vítězů nikdo neumístil. Výzva pro sociály je tedy jasná.

1 076 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.