Co nového mezi studenty ekonomie?

První měsíc semestru zpestřily dvě přednášky E-klubu. Tu premiérovou navštívil dokonce rekordní počet lidí (odhadem 120). Makroekonom Tomáš Sedláček, absolvent IES, studenty zasvětil do tajů reformy veřejných financí. Účastníci si jeho výkon velice pochvalovali. Jednak svou přednášku pojal interaktivně a nechal studenty, aby reformu vymysleli sami, a jednak jim odhalil, jak sám jako poradce ministra financí podobnou reformu sestavoval. O velkou vědu podle něj věru nešlo.

Druhou přednášku měl na starosti další makroekonom, Viktor Kotlán, který svou přednášku (95 návštěvníků) nazval provokativně: 7 mýtů o euru. Namátkou jmenujme: Maastrichtská kritéria dávají smysl, Česko má eurostrategii a euro chce, blíží se termín přijetí. Na rozdíl od Sedláčka hovořil odborněji, a tak si na své přišli starší studenti. Do diskuze se zapojil zejména docent Benáček.

V klubu Lávka u Karlova mostu proběhla Welcome párty. Přišlo téměř 150 lidí a večer probíhal ve stylu pro studentské pařby tradičním.

E-klub plánuje v zimním semestru ještě jednu sportovní akci a několik přednášek, například představení magisterských kurzů na IES a možností studia magistra v zahraničí, kurz prezentačních schopností a další. Tradiční Vánoční večírek by měl být jako obvykle velkolepý. Na jaře nás čeká první akce pro celou FSV. V současné době probíhá na plné obrátky projekt Propagace IES.

1 164 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.