Téma stipendia

Senátor Šopov „v porcelánu“

Aleš Komárek

Boril Šopov, člen studentské komory AS FSV UK, zareagoval na kritiku zásad a techniky poskytování účelového stipendia na zahraniční studijní pobyty, kterou zformuloval Miro Grznár. Ač pozdě, učinil tak Šopov jako první a jediný. Jeho reakce mne zaujala, protože nezmiňuje smysl oné úpravy zásad a techniky poskytování, ale věnuje se především tvrzením ohledně nepříslušnosti AS FSV UK se k věci vyjadřovat v Sociálu.
(Pokračování textu…)

Stipendia snad budou spravedlivější

FSV rozdělila v minulých dnech rovný milion korun mezi vybrané studenty formou prospěchový stipendií. Průměrná výše stipendia tak dosáhla cca 4700, což je výrazně méně, než stanovuje Stipendijní řád UK (rozmezí částky stipendia má být 6000 až 15000 korun). Dalším problémem rozdělování stipendií je rozdílná šance studentů stipendium získat.
(Pokračování textu…)

Stipendia: fakulta rozdělila milion

V uplynulých dnech zahájila fakulta přidělování prospěchových stipendií. Studenti, kteří v žádosti uvedli číslo svého účtu už částku obdrželi, ostatní si musí peníze vyzvednout osobně. Jmenný seznam studentů, kterým bylo stipendium přiznáno, je dostupný na internetu.
(Pokračování textu…)