Finalistka České Miss Andrea Šopovová: Sport je moje droga

Andrea ŠopovováV sobotu 24. února mohli diváci v televizi vidět studentku ekonomie Andreu Šopovovou v boji o korunku krásy v soutěži Česká Miss. Postoupila do užšího výběru a jak říká, finálový večer si doslova vychutnávala.

Jedna finalistka v rozhovoru s moderátorem k definici krásy řekla, že dívka by se svou „zbraní“ měla zacházet zodpovědně. Jsi v tomto směru zodpovědná?
Abych pravdu řekla, nedokážu si představit, co je zodpovědné zacházení s krásou a co nikoliv. Krása je velice relativní a tím pádem je i velice relativní zacházení s ní.

Jaké to je vystoupit ze zákulisí a vstoupit na ozářené pódium před tisíc lidí?
Báječné. Moc jsem si to užila. Stres a trému jsem si vybrala při odpolední generálce a samotný večer jsem si už vychutnávala. Pocit, že jsou lidé v sálu a diváci u televizí jen kvůli nám, mi dodával sebevědomí.

Jaký máš z finálového večera České Miss celkový dojem? Vím, že to není první soutěž typu miss, které ses účastnila, takže už máš s čím srovnávat.
Jak jsem již řekla, večer jsem si moc užila a jsem se svým výkonem maximálně spokojená. Nestalo se nic, za co bych se styděla, vše vyšlo podle mých představ. Tedy kromě mého pádu z pódia a vyraženého dechu v zákulisí po mé volné disciplíně, kdy tam měly být pojízdné pásy. O tom nikdo ani neví. V šoku jsem se pak dávala do kupy před rozstřelem.

Česká Miss je doopravdy soutěž na vysoké úrovni. Kolem nás se pohybovali jen samí profesionálové. Soutěž nebyla jen o kráse, absolvovaly jsme i školení ohledně etikety s Eliškou Haškovou Coolidge (asistentka pěti amerických prezidentů), měly jsme pohovory s psycholožkou, absolvovaly jsme mediální trénink a měly jsme i přednášku ohledně bezpečnosti.

Andrea Šopovová
Moderátor pořadu mi byl jako divákovi nesympatický. Jaký názor sis na něj utvořila ty?
Michal Novotný je skvělý člověk. Možná tak nepůsobil, ale ve skutečnosti takový doopravdy je. Bylo to jeho první moderování a navíc přímý přenos, takže určitě velkou roli hrály nervy. Sympatický mi byl i tím, že jsem byla jeho favoritkou 🙂

Kromě aerobiku se věnuješ také golfu. Co z toho máš radši a v čem jsi lepší? Také by mě zajímalo, kolik hodin týdně sportuješ a jestli, jako sportovec a účastnice miss, dodržuješ nějakou životosprávu.
Raději mám aerobik, s kterým jsem začala ve 12 letech, takže v něm jsem určitě lepší. Od 16 ho už nedělám závodně, ale pořád jsou mé dovednosti lepší než v golfu. Golf je hlavně sport, který mohu dělat se svou rodinou. Sport je moje droga. Sportuju minimálně pětkrát týdně, někdy i každý den. Jím zdravě, hodně zeleniny a ovoce.

Co si myslíš o určování vítězky – hlasování lidí přes SMS?
Abych pravdu řekla, má to svá pro i proti. Negativem je, že lidé tu dívku vidí jen pár minut na pódiu a podle toho ji hodnotí, ale neví, jaká doopravdy je, jak se chová, vystupuje. Nepoznají přetvářku a faleš. Naopak si český národ sám vybere a nemůže se mluvit o nějaké protekci ze strany poroty.

Někde jsem četl o úmrtí modelek kvůli snaze zhubnout a o možném návratu trochu silnějších žen do módy. Máš k tomu nějaký postřeh? Byly třeba v Miss dívky, které nebyly úplně na kost?
Třeba já. Byly jsme tam tak napůl. Velice štíhlé dívky a pak normální holky. Paradoxem bylo, že ty nejhubenější nejvíc jedly a vůbec se nehlídaly a absolutně neřešily svou životosprávu.

Změní se nějak tvůj život poté, co ses dostala do finále Miss a ještě do užšího výběru?
Život se mi tak radikálně nezmění. Budu mít více pracovních nabídek v modelingu, ale ve škole normálně pokračuji dál.

Ostatně, Miss ti určitě dost narušila, nebo dokonce přerušila zkouškové období na IES. Měla jsi čas na nějaké zkoušky a zápočty? Dočkal se tě pan John na písemce z matiky?
Bylo to náročné, ale zvládla jsem úplně všechno. I matematiku. V prosinci jsem si udělala všechno, co udělat šlo. Celé Vánoce jsem se učila, v lednu jsem pak odjela na desetidenní soustředění do Rakouska, pak mě čekaly ještě 4 zkoušky včetně matematiky. Takže IES mohou dělat i finalistky České Miss.

Andrea Šopovová

Narodila se 7. prosince 1986. Prvním rokem studuje ekonomii na FSV a zároveň působí jako instruktorka ve fitness centru. Zúčastnila se řady soutěží – v letošním roce postoupila až do užšího finále České Miss, v roce 2006 se stala druhou vicemiss v soutěži Miss Golf, dříve se objevila také v Miss Aerobik, Look Bella či Miss Junior. Mezi její záliby patří kromě aerobiku a golfu také divadlo či studium cizích jazyků.
(MK)

5 036 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (3 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Jeden komentář: “Finalistka České Miss Andrea Šopovová: Sport je moje droga”

  1. narta napsal:

    je to **** jak vrata, a golf? ani neví, jak se golfová hůl drží jsou to kecy, bože je mi blbě