Spolupráce mezi fakultami vázne

Až 670 korun za slušnou odbornou práci nabízí nový internetový časopis Člověk. Nabídka však platí jen pro studenty z Filozofické fakulty, jejíž doktorandi s projektem přišli. Zástupci FSV se na projektu odmítli podílet.

Člověka založili doktorandi politologie a sociologie FF UK. Má sloužit jako webové médium, do kterého mohou přispívat studenti svými kvalitními odbornými pracemi ze široké oblasti společenských věd. Schválené texty nad 20 normostran jsou honorovány 400 korunami, nad 40 stran 670 korunami. Projekt je financován z Fondu specifikovaného výzkumu FF UK a účelových stipendií.

„Spolupráci jsme nabídli i Fakultě sociálních věd, ale byli jsme odmítnuti. Bylo nám řečeno, že FSV bude mít radši vlastní médium,“ říká Martin Polášek, doktorand Ústavu politologie FF UK a spoluzakladatel Člověka.

Fakulta sociálních věd skutečně na přelomu roku rozběhla nový projekt – Prague Social Science Studies. Zatím se jedná o webovou stránku, na které jsou publikovány recenzované texty (tzv. working papers) vycházející z výzkumného záměru Česká společnost v Evropské unii.

Zatím web vypadá velice jednoduše, ale proděkan pro vědu Jiří Kabele (ISS) slibuje změnu: „Do půli semestru by měla být hotova nová speciální stránka, ze které bude přístup z hlavního fakultního webu. PSSS se pak stane lépe dostupnými, hlavně pro studenty,“ slibuje Kábele.

Tento projekt je však úzce vázán na výzkumný záměr a nemohou v něm publikovat běžní studenti. Proč tedy FSV Člověka odmítla? „Před dvěma lety nás kolegové z FF UK v této věci oslovili. Iniciativu jsme podporovali, ale museli jsme odmítnout nerealistické finanční nároky,“ vysvětluje historii kauzy proděkan.

Spolupráci však do budoucna nevylučuje. „Závisí to na tom, zda ředitelé institutů, kteří finance na studentskou vědu spravují, budou seriózně vyzváni k podpoře a zda budou považovat za účelné takový projekt podpořit,“ uvedl Kabele.

538 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.