Pozvánka: Křest knihy „O lidech. Na blízko i na dálku“

Téměř rok pracoval tým mladých nadšených odborníků ze sociologie, pedagogiky i IT na unikátním projektu Live On Line. Ten se snažil postihnout fenomén internetu a jeho roli v současné společnosti z pohledu sociálních věd.

Nyní jako závěrečný výstup celé akce napsali jeho autoři knížku o metodice celé akce. Její křest se koná 1. února od 19 hodin v klubu K4 v Celetné.

Projekt připravoval šestičlenný tým, v němž figurují také tři jména z FSV. „Duší“ celé akce je sociolog Martin Kozel, dále je to pak Martin Buchtík a Jakub Chour, rovněž z ISS, kteří se do povědomí současných studentů sociologie zapsali především jako organizátoři několika zážitkovek, ale také jako zakladatelé seznamovacího kurz ISS Terra Incognita.

Celý projekt zahájilo 12 přednášek v rámci kurzů letního semestru s názvem Internet v sociálním kontextu. Studenti se na nich dozvěděli něco historii internetu, bezpečnosti na něm, ale otevřelo se také téma sociálních sítí a sociálního kapitálu či existence virtuální identity.

Na kurz v jinonické posluchárně navazoval kurz jiný, tentokrát zážitkový, který se konal na konci minulého akademického roku. Nejednalo se ale o žádnou alkoholem prodchnutou akci a více než u půllitrů seděli jeho účastníci u notebooků. Rukopis zkušených organizátorů zážitkových akcí byl na aktivitách znát a tak si účastníci zahráli na hackery nebo přemlouvali své kamarády z facebooku, aby se zapojili do jejich „eventů“.

Více o projektu na www.liveonline.cz.

229 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.