Téma kscm

Michal Kubát: Střední Evropa je politicky vyspělá

Michal Kubát

Politolog Michal Kubát patří k výrazným tvářím Institutu mezinárodních studií. Jeho Úvod do politologie získal loni ocenění zlatý kurz. Věnuje se především střední Evropě a tak se náš rozhovor točil zejména kolem ní. Zajímalo nás, co autor knihy Postkomunismus a demokracie: Politika ve středovýchodní Evropě říká na současnou „krizi“ našeho regionu a jak dalece jsme se už dostali z porodních bolestí demokracie.
(Pokračování textu…)

Sociál zapomíná, odkud vyrostl

Tento krátkodlouhý útvar zabývající se reklamou na KSČM uveřejněnou v minulém Sociálním čísle původně vůbec neměl vzniknout. Celý „spor“, jehož se týká, může být chápan jako nafouklá bublina, jako laciné antikomunistické hašteření, jako tahání bubáků z pytle nebo vůbec něco plytkého a povrchního, co si nezaslouží nějaký komentář. Redakce si však po menší vlně protestů vyžádala nějaký názor z davu, nějakou (jak mi bylo doslova řečeno) „široce sdílenou kritiku“. Následující slovní exhibování se tedy bude pokoušet mluvit nejen za mě, ale i za jiné protestníky.
(Pokračování textu…)

Reklama KSČM není v rozporu s dobrými mravy

S rozporuplnými reakcemi na reklamu politického, navíc komunistického subjektu v našem časopise jsme v podstatě počítali. Je třeba přiznat, že i v redakci v dané věci panovaly a panují neshody, ale nakonec zvítězil spíše liberální (a poněkud pragmatický) přístup.
(Pokračování textu…)

V Jinonicích bude debatovat i předseda komunistů

Vojtěch Filip

Každý předvolební čtvrtek k nám přijde diskutovat čelný představitel jedné z hlavních politických stran, do Jinonic je zve Česko-Slovenská unie studentů politologie (CPSSU). Sociál navíc na květen chystá velký fakultní průzkum předvolebních preferencí.
(Pokračování textu…)