Téma jakub-koncelik

Děkan FSV Jakub Končelík: Indexy jsem chtěl zrušit už dávno.

„Mám tu ještě pana doktora Trampotu, snad to nebude vadit,“ vítal nás děkan hned ve dveřích. Přítomnost proděkana pro PR plánovanému rozhovoru vůbec neuškodila, ba naopak. Řeč byla o rušení indexů, právech a povinnostech studentů i pedagogů či myšlence soudržnější FSV . Povede se děkanovi skutečně fakultu „nakopnout“? (Pokračování textu…)

Budoucí děkan Jakub Končelík: Fakulta zpomaluje a já ji chci nakopnout

mini-koncelikBudoucí děkan FSV, doktor Jakub Končelík, si na nás čas udělal velmi záhy po svém zvolení a ještě několik dní před zveřejněním reportáže TV Prima, která napadá Fakultu sociálních věd z nepoctivého udělování titulů. Mediální nervovovou soustavou se tedy nesly zcela „banální“ otázky: Jak se cítí teprve 34letý děkan? Z čeho má obavy a v čem si věří? Jak povede fakultu a s kým? (Pokračování textu…)

Lobb(otom)ing pana Gregora

FSVPředvánoční číslo Sociálu nabídlo fanouškům ideologicky vázaných textů výtečné retro: rozhovor se zástupcem ředitele IES. Martin Gregor se rozpovídal v duchu argumentační logiky normalizačních výkladů všehomíra a uhnětl plastelínovou konstrukci, ve které „neopodstatněné obavy z toho, že by ekonomové na základě názvu začali utlačovat ostatní“ nedávají prostor pochybovat, zda institutu s necelou pětinou studentů skutečně jako jedinému přirozeně přísluší emancipace v názvu. (Pokračování textu…)

Když němý mlčel na hluchého… to vám byla diskuze!

Když se na jaře IES pokusil zničehonic prosadit změnu názvu naší fakulty v senátu a odpovědí bylo překvapené – ale o tom si přeci musíme promluvit, to se nás týká všech! – domníval jsem se, že o přejmenování opravdu padne řeč. Když v létě ona diskuze stále neběžela, zapochyboval jsem. Když se na začátku tohoto semestru jakožerozběhla, ale nemohli jsme se jí zúčastnit, přišly rozpaky.
(Pokračování textu…)