Žijí mezi námi: Jinoničtí vrátní a hlídači

<img src=’http://social.ukmedia.cz/wp-content/img/vratni-jinonice1.jpg‘ alt=’vrátní Jinonice‘ />

Po dlouhé odmlce se náš časopis vrací k rubrice o&nbsp;životě zaměstnanců ze zákulisí FSV. V dalších vydáních vás seznámíme s životem kuchařek, šatnářek a dalších osob, jichž si člověk během dne sotva všimne, ale bez kterých by byl chod fakulty ochromen. A&nbsp;protože téměř každý ve chvíli nejistoty zaslechne dobrou radu „Jděte se zeptat vrátného!“, vydali jsme se zjistit, jak se žije lidem za recepčním pultem v&nbsp;Jinonicích.
<!–more–>

Podle slov vedoucího ostrahy Jána Šturma je povinností vrátného zajišťovat protipožární opatření, hlídat dodržování řádu a zabezpečovat ostrahu jak majetku, tak zdraví. Zároveň tito zaměstnanci soukromé bezpečnostní služby zastávají i funkci recepčních pro několik bytů v areálu školy. Tyto byty jsou zpravidla propůjčovány přednášejícím z ciziny, kteří jsou u nás na stáži. Naši vrátní se tak dostávají do kontaktu s vyučujícími a studenty i z Číny, Indie a dalších zemí. „Při odjezdu nám dávají dárky na památku, zůstáváme v kontaktu, píšeme si e-maily,“ pochvaluje si pan Šturm. „Tento kontakt s lidmi, dobré vztahy s našimi vyučujícími, to mě v téhle práci baví,“ dodává služebně nejstarší jinonický vrátný, který v květnu roku 2000 celý systém ostrahy zakládal.

<h3>Vrátným na přímluvu Zdeňka Škromacha</h3>

Další vrátný v naší škole se jmenuje Jan Quinti a jeho životní osudy jsou stejně exotické jako jeho jméno. Vyrostl v dětském domově, prošel si dětským diagnostickým ústavem, jak sám říká „pasťákem“, v Kamenickém Šenově pracoval jako sklář, ve vězení se setkal s politickými vězni a během osmi let, kdy byl vedený na pracovním úřadě, si přivydělával jako společník.

<img src=’http://social.ukmedia.cz/wp-content/img/vratni-jinonice-v1.jpg‘ alt=’vrátní Jinonice‘ />

Nynější práci dostal, jak tvrdí, na přímluvu tehdejšího ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha, kterého přes internet požádal o práci. „Stavěl jsem si totiž bydlení, potřeboval jsem dodělat dlaždičky a už jsem na ně neměl peníze.“ A tak začal pracovat v Jinonicích a pracuje tu už rok a půl.

<h3>Studenti si neváží toho, co mají</h3>
Vrátnice v Jinonicích funguje 24 hodin denně celý týden. Nepřerušila provoz ani 12. září, kdy jeden z členů ostrahy zemřel ve službě a na pracovníky pohřebního ústavu se čekalo čtyři hodiny. Vrátní si na studenty nestěžují, jen by ocenili, kdyby si více vážili toho, co mají, a byli ohleduplnější ke svému okolí a prostředí, ve kterém žijí.

<blockquote>Pokud vás článek zaujal nebo byste se chtěli něco dozvědět o konkrétní osobě v zákulisí Jinonic, Opletalky či Hollaru, neváhejte a napište do diskuse.</blockquote>

5 038 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (4 hlasujících, průměrné hodnocení: 4,25 z max. 5)
Loading...

Související články:

16 komentářů: “Žijí mezi námi: Jinoničtí vrátní a hlídači”

 1. Radek napsal:

  Škoda, že pana Quintiho už na vrátnici nevídám.

 2. jan quinti napsal:

  Jan Quinti
  Praha 8 kobylisy
  Taussigova 1172/1
  182 00
  736712651

  Adresa: Univerzita Karlova
  U Kříže 8
  158 00 Praha 5 – Jinonice
  Otevřeno: Po-Pá 7:00 – 20:00

  Tema: zvažujte o výběrovém řízení Transfin…

  http://www.youtube.com/watch?v=H1awZpCoSR0

  Vážení, vážený pane Kvestore ing. Kubíčku, vážení profesoři, dámy a pánové…, i vy sličné sekretářky…

  Zapomeňme na to co známe z knížek z filmu… Neobjeví se tu žádný svědci na poslední chvíli, žádná plačtivá doznání, budou vám předložena prostá fakta… Dnes nabízím vám k nahlédnutí několik pasáží… Univerzita Karlova Jinonice leží v oblasti, kde podle lidí lišky dávají dobrou noc… Až do jednoho rána v polovině října mnoho lidí Jinonice neznalo. Stejně jako voda v řece, jako motoristé na dálnicích, tak i výjimečně nezastavila se dosud žádná mimořádná událost… Můj hlas zní jemně i strojeně a snažím se každé slovo formulovat a někdy s bolestí ho ze sebe vypouštím, jako nějaký farář kroužkem cigaretového dýmu…, zatím co kolega se sinalou tváří zaplňoval část recepce, tímto vyzdobená recepce nepřerušila provoz až do příjezdu pracovníků pohřební služby…, na které se čekalo čtyři hodiny.
  Má květinová pohřební výzdoba spočívala, že jsem měl šedivé pracovní kalhoty, bílé tanga, bílé tílko, modrou košili, červenou kravatu a černé boty. Mrtvý stejné barvy
  A co především dodávalo celé scéně jakousi děsivou atmosféru, neboť jsem stál rozkročmo nad obalenou gázou, jsem s úsměvem vydával klíče, pozdravy a poštu… Když se o tomto neštěstí dozvědělo vedení, naskytl se jim nezvyklý pohled. Jejich smrtelný pohled dával najevo co se událo. Čeho se ti lidé báli? Stane se to znovu? Svět ví, že budoucnost patří k technice a program mnou navržený počítačem, který by zpracovával veškeré informace hostů a personálů UK, tím, že by nezatěžovali správce univerzity různými požadavky rezervacemi studijních prostorů a inventární seznam odběratelů klíčů a různé záznamy nazvané naším zaměstnancem tzv. metodikou. Tím by se odstranila sešitománie, která zastiňuje recepci a obtěžování profesorů. A úspora našich lesů… A to vše bylo zamítnuto Šturmem z důvodu a negramotnosti recepčního personálu… S odstupem času dnes vidím žalostné důsledky Havlovy polistopadové politiky… Nejsem v žádné straně. Strany mě nezajímají. Říkám pravdu tomu, kdo o ní má zájem, i když je někdy nepříjemná…
  Přál jsem si dobýt zdařilé a schopné pracovníky, aby byli těmi nejlepšími. Říká se o mě, že mám velmi zvláštní talent, umím naštvat lidi a přitom včera jsem patřil k nejnadanějším i nejzlopověstnějším postavám této doby… Možná, že vzbuzuji strach, ale mě se nikdo bát nemusí…, stačí, že se bojím sám sebe… Nezaměstnanost a inflace národ pokořila, rozvířila všechnu špínu a to přináší nenávist k demokracii, rasizmus a touhu po silném vůdci… A přitom já už jsem dávno prohrál, ale snažím se to nepřiznat…
  Chápejte správně, že se již tento systém musí zhroutit díky plánovanému systému…, čím bude systém horší, tím líp pro šedou totalitu. Sami dobře víte, že lidé bez prostředků, nezaměstnaní a cikáni, jsou ochotní jít za kýmkoliv, jen aby zase zvládl pořádek…, vždyť tenhle národ si nikdy nepomohl sám a čeká až ho někdo zachrání…Vážení, nyní se budeme zabývat otázkou, která by nás měla všechny zajímat… Mým pracovním problémem. Dovoluji si Vás oslovit pane exministře, vzhledem k tomu, že znáte mojí situaci. V současné době se jedná o velmi závažnou situaci na mém pracovišti, které mi bylo Vaší přímluvou přiděleno.
  Po příchodu na zdejší pracoviště jsem se pomalu, ale rychle začal seznamovat s náplní práce, která je poměrně velkého rozsahu. Po nějakém čase jsem zjistil, že na tomto pracovišti, které mi bylo prezentováno jako nejlepší v celé bezpečnostní agentuře, jsem zjistil, že pracují lidé, kteří sice možná vědí co a jak zde vykonávat, ale jejich chování a vystupování neodpovídá požadavkům akademické půdy. Abych Vás zasvětil do situace, která panuje už delší dobu i před mým příchodem spočívá v tom, že toto středisko vede bývalý důstojník československé armády, v současné době komunista, který zavedl vojenské metody na UK. Stále žije v domnění, že zaměstnanci jsou vojáčci, kteří výhradně bez logického uvažování plní rozkazy. Složení svého týmu si vybírá nastupující zaměstnance na snížené debility, které může ovládat, ovlivňovat a svým způsobem vydírat v tom smyslu, že pokud nebudou řídit se jeho pokyny a dle jeho představ, zde nemohou pracovat. Příklad: Pokud dotyčná osoba nechce odpracovat pouze tolik kolik určuje fond pracovní doby, tak jim sdělí že takového pracovníka nepotřebuje s tím, aby si hledal něco jiného. Dále pak se rozepisují služby… Vedení předloží formulář se jmény všech zaměstnanců v recepci, aby si napsali své požadavky a potom rozepisuje jak se Šturmovi to hodí. Tento trik s požadavky je založen na principu „Já si to rozepíšu, jak potřebuju“, protože Šturm sám má mnoho aktivit, chov slepci, králíků, sběrné suroviny, zahrádkářské aktivity a zastupitelstvím KSČM a vedlejší zaměstnání, to co provozuje… Nemohu pochopit, jak je v současné době možné, že starobní důchodce v 65-ti letech, může při dnešní vysoké nezaměstnanosti, může mít několik pracovních poměrů a ještě ve vedoucí funkci má pravomoce, komunista důchodce rozhoduje o lidech, kteří nemohou získat práci… Vzhledem k tomu, že se jedná o směný provoz, který má svá specifika, která zde nejsou dodržována. Výhrady byť některých zaměstnanců jsou naprosto ignorována… Při pohledu na rozpis služeb zjistíte, že po čtyřiadvaceti hodinových službách má po této službě následovat dvoudenní volno.
  Navrhoval jsem pracovní dobu dlouhý a krátký týden což používá hodně společností, restaurace, bary a hotely. Ale bylo to zavrhnuto Šturmem, neboť měl udělenou výjimku, s tím, že dojíždí mimo Prahu, přestože dělá pouze osm až deset služeb měsíčně… Ostatní výjimku mají zakázanou, ale v případě, že chybí personál, tak je v podstatě dostanou nařízený, jinak je jim vyhrožováno, že kvůli nim nebude zajištěná služba. Jsou zde i takoví vychytralí kašpárci, kteří si určí služby… Šturm Ján, jako příslušník maďar-slovenské národnosti si drží zaměstnance téže národnosti, vojáka z povolání v jeho důchodovém věku, který má stále zaměstnání a v případě výpadku mu Šturm drží pozici v recepci, který je vedený v rozpisu pouze jemu vyhovující tři až čtyři směny. Které si sám určí hlavně o svátcích. Tím samozřejmě naruší rozpis služeb. Celá tato situace má podtext, proč si toto vše může vedoucí Ján Šturm dovolit. Po dobu déle jak 6-ti let, kde zde šéfuje si zde vytvořil neotřesitelnou pozici, která spočívá v tom ,že zdejší správce budovy Jan Jelínek si klade majiteli bezpečnostní agentury Transfin podmínku, že pokud odvolá vedoucího penzistu Jána Šturma, takže vyhlásí výběrové řízení… Toto není výmysl ani smyšlenka, to jsou slova samotného majite Rzouna, který je sám bezradný, protože i kdyby chtěl, tak vedoucího Šturmafírera – Šturma penzistu odvolá, protože nechce riskovat ztrátu několika objektů UK. Současná smlouva je napsaná na skutečném majiteli pana Krále, který přenechal firmu Transfin bývalému vrátnému p. Rzounovi, který je vedený, jako jednatel za firmu Transfin, proto můžete očekávat od jednatele, že se bude chovat jako naprogramovaný aparát… Otázka je… Kdo zkázu založil… UK bude díky Rzounům ostudou. Píši jen to, co vidím… Budoucnost patří Rzounům, kteří neumějí jednat s lidmi, nemají obchodního ducha a jejich vzorec chování a myšlení je už tak nízko, že jeho silné výrazy mi připomíná debata hluchých a slepých hospodských žvanilů. Pravda je mnohdy zlá a přesto se musí vyslovit. Možná že by bylo na místě shromáždit jednatele se svými kumpány zeptat se jich komu prospělo mé přeložení na horší post…
  Nyní bych se zabýval otázkou člověka působící psychologicky nejen na své zaměstnance, ale i nadřízené. Můžeme zmanipulovat člověka psychologii k uskutečnění vlastních záměrů? Začneme s pokusem…, pan Ján Šturm, jakoby vedoucí vytváří takovou atmosféru, aby na oko byl hodný, vstřícný, aby nikdo nevládl, nebyl pánem, otrokem, prostě svoboda a rovnost pro všechny, muž se sociálním cítěním… Je to radost slyšet teplý melodický hlas… Není to tak, zatím vším se skrývá vlastní prospěch a ponižování kolegů… Dokáže svým psychologickým vzděláním manipulovat i ostatním personálem, který pod něj nespadá, aby hlásili na jeho podřízené prohřešky, kterých se dopouští a mohli v případě se dopustit. Vzhledem k tomu, že i proti mně byla několikrát uměle vytvořená nenávist né ani snad kvůli rasové nesnášenlivosti, ale jsem prostě zvláštní povaha je těžko pochopitelná, která má zvláštní duševní sílu, která se vymyká logickému chápání…, jsem zatížený na pečlivou osobní hygienu, čisté prádlo a oděvy, kde mi toto vše bylo v zaměstnání umožněno – včetně zdravotních důvodů a zlepšení mého zdravotního stavu. Nikdy jak se domnívám nebylo velkých připomínek a nikdy se mnou z pracovních důvodů nebylo vedeno žádné kárné řízení. Omlouvám se, vlastně bylo, ale toto řízení bylo vyvoláno díky tomu, že jsem byl vyzván Rzounem abych zajistil „ že jsem tak chytrej Quintík“, což jsem vyřešil vlastním způsobem, protože mi nebyly vyhrazeny podmínky, jak mám postupovat. Můj postup byl pak tvrdě posouzen. Jednal jsem za firmu bez razítka a představte si ono mi to prošlo… Ale žádného podvodu a zneužití jsem se nedopustil. Nedávno došlo k velké výměně názorů mezi mnou a vedoucím Šturma, protože jsem situací byl donucen říci to, co už jsem v sobě dlouho potlačoval. Šturm však oprávněnou kritiku neuznal a v momentě, kdy pochopil že svoje slova myslím vážně a nadále už nebudu dle něho Kašpárkovat, příkladně neudělám 27 dvanácti hodinových směn dle jeho potřeby, zaujal takové stanovisko, že se mě nějakým taktickým způsobem zbaví v tom smyslu, že využije svojí praxi moskevskou školu, výměnou na jiné horší pracoviště firmy, které už nebude odpovídat tomu, které jak jsem se již zmínil mému zdravotnímu stavu… Proto z těchto důvodů jsem byl přidělen na pracoviště, kde jsem byl až dosud. Tušil jsem, že tato výměna přijde dříve nebo později, ale nepříjemná shoda okolností tomu nahrála a využili situace a byl jsem přemístěn na jiné pracoviště což prý odpovídá zákoníku práce s tím, že bylo kalkulováno, že až tato situace nastane, že toto nabízené místo budu nucen odmítnout a tím pádem bude se mnou rozvázán pracovní poměr. Na celé této záležitosti mě mrzí to, že tento konflikt se ve své podstatě netýkal pracovních záležitostí ani mezi svými kolegy, ale vedoucím menzy, bývalá myčka nádobí, kterou jsem byl bezdůvodně nařčen, že jsem ji údajně nepředal došlou poštu, kterou jí nikdy nepředáváme. Moje chování bylo možná neadekvátní, ale bylo umocněno dlouhodobou vzájemnou nenáklonností, která nikdy ničím nevyvrcholila, pouze jsme se tolerovali. Bohužel se stalo, což mě bohužel mrzí, ale taková pracovní záležitost se v celé společnosti stává. Kdyby zde panovala normální atmosféra a vedoucím by nebyl Šturm smýšlející v jiné době a odhodil by tankistickou beranici, byla by zde atmosféra zcela jiná. Šturm si totiž neuvědomuje, že válka skončila, že boj s imperialismem skončil, že doba pokročila a že zdejší situace vyžaduje úplně jiný přístup k jednání. Jak ze strany zaměstnanců, tak ke všem kteří zde pracují, vzdělávají se i ostatním návštěvníkům univerzity. Nutit až 70-ti letého důchodce a zabezpečovat chod sekurity a knihu hostů je zcela směšné. Politika Šturma je taková, aby zde nenastoupil člověk, který by se mu vyrovnal natož, aby Šturma převýšil. Jeden takový zaměstnanec, který se mu svým vzděláním může přiblížit zde pracuje již 3roky, ale ten s nim po celou tuto dobu bojuje, ale bohužel je osamocen a kdyby ho do jisté míry nepotřeboval – chod hotelu dávno by se ho zbavil, přestože pracovně nemá šanci tohoto pracovníka dohonit. Pokus tady byl, bylo mu nabídnuto místo vedoucího objektu. On to však nepřijal, protože nerad ustupuje hrubému násilí. Je potřeba s tímto člověkem Šturmem něco udělat, protože není možné, aby kvůli němu nebylo možné dát pracovišti, to, co jí náleží a tj., vysoká úroveň zaměstnanců inteligence, estetický vzhled, reprezentativních osob… a ne starců s obrovským pivním břichem, pleší a rohem na hlavě, umaštění a nekultivovaní, kteří samozřejmě nejsou schopni vzhledem k svému věku v tomto prostředí orientovat a většinou se ztratí… Protože zde nevykonávají práci, která jejím při nástupu prezentována a měla by spočívat v hlídání a vydávání klíčů, ale ve skutečnosti zde suplují profesionální recepční službu, která by měla být na vysoké úrovni, ale také dle toho honorována. Tuto práci sice vykonáváme, ale platy zde jsou na minimální mzdě, což samozřejmě nemohu zmínit ani napadnout. Ale svým způsobem je výhoda pro klienta, kterého pracujeme. Ale je to samozřejmě podivné, že se dají takto zneužívat legálně zaměstnanci. Celá tato úloha spočívá že je Šturm bez názoru zaměstnanců ochoten přijímat jakoukoliv práci navíc za stejnou mzdu. K čemuž jak se domnívám nemá žádné oprávnění. Toto by mělo být řešeno mezi klientem a majitelem bezpečnostní agentury a práce navíc, která nebyla sjednána by měla být honorována.
  Vím, že s mým osudem jste seznámen, a myslím, že i mé příjmení vystihuje moje cíle a pokud se prokáže, že moje slova, která jsem zde uvedl, jsou možná chaotická, ale pravdivá, by mi umožnila návrat k mé oblíbené práci do prostředí, které může obohatit moje další vzdělání a zdokonalování, protože opět dokážu hostům a studentům, kteří mě pokládají otázky, že jejich problémy vyřeším…, aniž by ještě se namáhali… Z čeho mě Rzounek obviňuje? Že dokážu v recepci sdělit studentovi ve které seminárce začíná přednáška aniž by položil otázku… Ano, jsem profesionál a jasnovidec, nekuřák a nepiják, čistotný a voním… Za tu dobu, jsem se naučil číst myšlenky druhých… Ale neovládám lidi… A protože znám lidské myšlenky, musím být přemístěn na nejhorší pracoviště. V takovém prostředí, kde mám pracovat a zkazit si mládí je možná zajímavá myšlenka, ale tam již nebudu v takovém rozkvětu a styku s lidmi, kteří mi nahrazovali studentský život na který jsem neměl právo. Od narození žiji na území Kocourkova, kde naděje již neplatí…, kde neexistuje jistota a všichni se dusí inflací… Znám obavy z touhy lidí v tomto státě…, jejich potlačený strach proudí do mé duše. Myslím si, že budoucnost sirotka, jako jsem já a nějaké vdovy, kteří jsou opuštění v tomto bláznivém světě…, myslíte, že toužili po takovém životě? Ne! Ze všech očí křičí otázka, co s námi bude? Jestli Vám mluvím z duše, prosím, dejte znamení… Jste moje poslední naděje vrátit vše tam, kde jsem díky Vám začal, byla by to pro mě velká satisfakce… Protože jsem se nedopustil žádného závažného prohřešku a celý život živořím jako žebrák u cesty…, spekulanti a podvodníci prosperují a žijí v přepychu, já bych se raději viděl v elegantní recepci… Kdybych uvedl co procházelo za těžké průšvihy a sprosťárny – služby v recepci lidem alkoholikům, bezdomovcům, smraďochům, které si pan doktor Ján Šturm pěstoval a ochraňoval a jeho hlavní notorický alkoholik – bezdomovec Černý tzv. čistič, který se svojí vulgaritou s pomocí Šturmem vystrnadili inteligentní civilní zaměstnance. Přestože hosté a profesoři se báli přijít k pultu a situace byla neúnosná, pod tlakem zaměstnanců byli nuceni tyto kreatury pan Šturm dát k dispozici firmě.
  To co jsem si s těmito potácejícími bez budoucnosti vlkodlakami vytrpěl a co se mi nyní přisuzuje, jsem proti tomu jehňátko… Pro odlehčení celé záležitosti Vám uvedu příklad chování kreatur… Šturm říká: Karle, jdi si ostříhat nehty, Karel si nehty ostříhal, ale protože nemá nůžky vezme si velké nůžky kancelářské a málem si ustřihne prst. Když se vrátí a sedne si za recepci na židli, teče mu nudle u nosu, Šturm mu řekne: Karle, běž si tu nudli utřít. A tak Karel si zuje boty a recepce je zamořená a přesto se Šturm holébá , když Karel nastoupil, takže ruce měl špinavý od hnoje, tak ho naučil Šturm mejt, ale pak si je nestříhal, další abonent Milan Černý, potřeboval živit alkohol a zklidnit nenávist. Pokud nedostal najíst a pivo, začala nenávist a padali odpovědi studentce: „vem si žebřík krávo, místo aby jí slušně poslal do patra humanitních studií.. Profesorky z toho psychopata měli hrůzu s ním jít také do garáže… A mohl bych pokračovat v jeho dalších výrazech k ostatním profesorům, hostům typu: „Co tady ta kurva profesorka stojí“ a ta se raději otočila, jako že nic neslyšela…
  Při stížnostech se tyto události díky Šturmovi zamlžili s tím, že už myšáci budou hodní a že bude vše v pořádku. Tím pádem kreatury zjistili, že jsou neohrožitelní… A takový typy má Šturm nejradši, protože si hraje na vychovatele, čímž možná vychovatelem je, ale musí začínat vychovávat chovance v jiném věku a né chlapa po padesátce…. A takovou nenávist a bezmocnost může zneužít kterýkoliv demagog… Jedno je jisté, že pro takové nešťastníky to byla strašná doba čekání, než je někdo vyhodil a zároveň je tím i vysvobodil…

  Děkuji Vám všem za pozornost
  Tisknu Vám ruku Váš upřímný Jeníček

  p.s.
  …Čestně prohlašuji, že jsem měl zájem na zkvalitnění uniforem zaměstnanců, co by odpovídalo reprezentaci hodné Univerzity Karlovy, kdy jsem měl svého osobního krejčího, který byl ochoten za minimální částku je vyrobit s přispěním nás zaměstnanců firmy Transfin. Uniformy co nosí Transfin pochází s první světové války… Můj názor zní, aby v budoucnosti nedocházelo k perzekuci a diskriminaci zaměstnanců, měl by se změnit zákoník práce, který by nahradil současný zákoník, který upozorňuje, kdy a v kolik má přijít zaměstnanec se správnou pletí a stylem. A aby nedocházelo k takové situaci, která není jen jednoho zaměstnance s předváděním Rzouna, navrhuji, aby byl vydán zákon, zákon o vydávání živnostenských listů s lustračním osvědčením. Tím by se zamezila kurvologie a snížila by se míra korupce. Zavedl bych zákon o starobním důchodu v tom smyslu, že pokud penzista pobírá starobní důchod, vojenskou rentu a zaměstnanecký plat, tak ať si penzista užívá svého důchodu a pracovní místa, která zastává by měli uvolnit mladším. Jako zaměstnanci státních správ, kteří pobírají rentu, starobní důchod a ten strašný kapitalistický plat a ještě si vymáhají další práva na postech vedoucí a rozhodují o osudech lidí… Přestože zákon nehovoří o diskriminaci nositelů černých vlasů a tělesně postižených osob a nejen vzhledem k tělesnému omezení jež způsobuje, ale rovněž kvůli předsudkům, požadujícím socialní smrt, která předchází smrti fyzické.

  loučení se studenty…

  http://uk.youtube.com/watch?v=pXDonUxBxig

  …Mé milované lásky…, včera dal palec dolu vedoucí směny důchodce,uvědomělý komunista Ján Šturm,abych zmizel z recepce. ten den byl pro mě dlouhý,ale zároveň kraťoučký…
  S vašim posledním pohledem odešlo moje srdce… A můj rozum,můj úsměv i můj dech… Vaš přítomnost v recepci s vášimi otázky s úsměvy se mi ukládají do náruče smutku… Mé milované lásky, budu vás mít rád i když jste mě asi nenáviděli…
  Co to se mnou provedli…? Komunistům dali šanci, nadechli se, tady je výsledek, mám výpověď…
  Stýská se mi po vás… V hlavě mám jedinou myšlenku, zabít se…, jsem jak zmlácený pes, tělo bez duše, jako bych něco tušil… Neodmítejte mě a nezapomeňte, že jste pro mě to nejdražší na světě… Vraťte mi mé srdce, úsměv, ať mohu dýchat a s vámi se usmívat. Příjdu-li na univerzitu, vždycky ztichnete a hledíte,ale já si nedovolím již odhalit svojí tvář, přesto vnímám váši přítomnost a vaše letmé pohledy… Moje duše je tak děravá,že nerozpoznám kdo je vinen, zda jeníček z nalezince nebo šílený primitivní bolševik v holinkách, který mi neumožnil poznat studentský život na který jsem neměl právo díky emigraci matky. Jak mi moc záleželo na svém poslání v recepci, která byla na úrovní sekretariátu s kompetencí úspory elektrické energie a proudu vody… Snažil jsem se mít k vám šlechetné chování a tak rád bych se k vám vrátil na univerzitu… Nemůžu vás chtít jen pro sebe, ale žít bez vás to také nejde… Jezulátko je mi svědkem, že po vás nic nežádám, jsem ochotný objetovat cokoliv i mládí a jestli nás Šturmové, Jelínkové a Rzounkové rozdělí, což se již stalo a vy umřete daleko ode mně, bude jedno jestli mě milujete, protože, já, já umřu také, s vůní chanelem… Váš oddaný vrátný Jeníček Quinti

  adresa rzounka

  Josef Rzounek SBS Transfin IČ 71099298 jednatel
  602347271

  t.č.nová registrace už má strach
  SBS TRANSFIN s.r.o., IČ 27392376
  Pracoviště: SBS TRANSFIN s.r.o. – 002, Sokolovská č.p. 810/304, Vysočany, 190 00 Praha 9 Praha okr. Hlavní město Praha
  Komu se hlásit: Dr. Josef Rzounek, tel.: +420 602 347 271
  Vlastnosti volného místa
  Směnnost: Dvousměnný provoz
  Pracovní úvazek: Plný
  Minimální stupeň vzdělání: Základní + praktická škola
  Pracovní poměr: od 1.11.2007
  Vhodné pro: Osoby zdravé i se zdravotním postižením (OZP)
  Poznámka k volnému místu: Kontakt:p.Rzounek Josef Dr., tel.: 602 347 271 PO až ČTV – 8,00 do 15,00 hod. na výše uvedené adrese Pracoviště: Praha 1 UK ul. Celetná PD: PD: denní- 06- 18hod., noční

 3. studenti napsal:

  Ani quintiho neuvidíte,protože volající penzista soudruh šturm
  quintiho nechal vyhodit.Chce tam mít bolševiky-staré dědky zrůdy aby mohl s nimi manipulovat.Tento oplzlej dědek může děkovat quintimu,který ho naučil na počitači.Pokud chcete vidět jak bude vypadat až nastoupí KSČM,stačí jít k pultu a oslovit dědky anglicky,budou na vás čumět.Hlavně se nadýchněte smrdí jim z huby.Tihle kreatury podporuje správce Jelínek.

 4. Šturm Ján napsal:

  Já jsem udal pana Quintiho i na policii.Protože mně poslal nevhodnou sms.Řekl, že bych měl navštívit psychiatra a kvestora ing.Kubíčka, zda jsem normální vyhodit zaměstnance,který umí pasivně anglicky a německy,chodil řádně a čistě oblékán a vypadal, jako společník, který chodil do školy na UK,navíc učil zaměstnance i mně pracovat na PC, a místo toho jsem dal přednost zlodějům, bezdomovcům a ožralcům-zrůdám, tak přemýšlejte zda jsem normální?Já bývalý důstojník tankista, řádný člen KSČM,jsem dokázal zničit architektineckou akademickou půdu a místo inteligence,jsem postavil za recepci tank…A spravce Jelínek mně podporuje ve všem…

 5. jan quinti napsal:

  Myslím,že jste mně vyhodili, že jste se cítili jako blbci.To co dělám mimo pracovní dobu je moje soukromá věc svazáku a ostatně jsem svými akty povzbuzoval pacienty, kteří trpí vážnou nemoci morbus bechtěrev.Já jsem dokázal v 5 stádiu takovou nemoc pozastavit, což potvrzují lékaři. Ty jako svazák aby ses zalíbil vedení,tak jen umíš špinit a pokazit architektonickou památku na UK,v tom smyslu, že místo inteligence jste si postavili se soudruhem Šturmem, správcem jelínkem sezonní penzisty-tzv. tank…Neboj,však se dočkáš,že opět vám bude vládnout diktaktura,proč by jsi myslel,když mohou myslet za tebe soudruzi…je to tak jednoduché se nechat vest, že?

 6. jan quinti napsal:

  Jan Quinti
  Praha 8 Kobylisy
  Taussigova 1172/1
  182 00
  10.7.1968

  http://www.dailymotion.com/video/x2636o_the-messenger-the-story-of-joan-of_shortfilms

  …Vážený pane…
  Snažím se k Vám přijit bez hříchu, bez zločinu, bez špatnosti… jednám tak, jak jednají lidé se mnou… Komunikace s lidmi považuji za přežvýkavost, která mě neoslovuje… Český národ nikdy netoužil po pravdě a většinou se odvracejí od skutečnosti, která se jim nezamlouvá a raději zbožňují bludy fanatika, který je oslovuje. Důsledek tohoto druhu ovlivňování je dvojí…Vyvolá se skeptický a cynický postoj ke všemu, co se řekne, co se napíše nebo spatří na internetu…, zatím co na druhé straně se vede až k dětinské důvěře ve vše o čem mluví nějaký autoritativní člověk. Tato kombinace cynismu a naivity je velmi typická pro moderního člověka. Což je výsledkem, aby dal na vlastní myšlení a rozhodování. Použiji dvojí optiku a podíváte se skrze ni na dokonalé české společnosti, která se nechala zlákat a zaslepit. Kuriózní ukázka je Jan Hus, který se svojí statečností kázal pod jabloní a pro celou církev byl nepolapitelný démon. Když Husa chytili, tak pro pravdu svou, mu položili briketu rozpálenou na hlavu. Mnohým pánbíčkářům připadá tento zážitek tak hrůzný, nevysvětlitelný a neslučitelný s jejich morálkou, že jej doslova vymazali z paměti. Amen… Nemusíte se národe přemáhat a tleskat tomu, co píši,ale píšu své zkušenosti a chci vám ukázat, jak nejblbější Jeníček opravdu smýšlí a jak se dívá na různé události… Píši jen to co vidím a cítím. Kdyby se mě někdo zeptal, čeho si cením na listopadové reformy, odpovím, že jste ze mě udělali ještě většího blbce. Při vší úctě mám za to, že samet byl spíše rozežranost revolucí žaludků…, a nastala éra tiché dohody, která je postavena na respektování mocných za cenu jejich benevolence k špinavému podnikání a drobných krádeží v podnicích. Vždyť jste mistři světa český národe v legálních podvodech. Toto období zásadně poznamenalo mentalitu lidstva. Mnozí pravdoláskaři se za socialismu kapitálově postavili na nohy a uvítali reformní- respektive sametovou revoluci s nadějí, že teď přišla jejich doba a že to, co dělali dosud budou moci dělat ve větším rozsahu. Tento podivný přechod do transformace společnosti vyvolal u slušných občanů nedůvěru a tím zastrašil jejich aktivity, když viděli, jak se morální spodina socialistického režimu přesunula do demokratické a tržní společnosti a dokázala za pár let okrást společnost o stovky bilionu specifickou českou cestou…, tunelováním… Na následujících řádcích se budu zabývat mým estetickým problémem obličeje… Dobře si prohlédněte ten nevydařený operační zásah mého nosu. Jak žalostné ! To co se mi stalo je zastrašování etnické společnosti…, kterému je vystavena převážná část lidí… A právě za ně mluvím, nikoliv jen za sebe. Byl jsem operován před rokem. Ten, kdo mě operoval, byl přinejmenším rasista, psychopat hypománickými sklony a zastrašovaný celebritami, že díky této společnosti se může stát, že přijde o prestižní klientelu. Jejich chování je toho důkazem. Taková estetická placená operace je stejná, jako když vás v temné uličce přepadne parta ničemů a dávám na držku… Kam tedy zmizela lékařská etika?! Profesor Franta Burian se v hrobě nejen obrací, ale přímo rotuje. Chci vás upozornit, že na celou záležitost nahlížím objektivně, takže ji mohu v klidu posoudit. Není pochyb, že za celým tímto vnějším projevem autority lékařské kasty existuje obrovitá organizace… Organizace, která nejenže zaměstnává některých úplatných lékařů, hloupé inspektory a na prosto nekvalifikované vyšetřující soudce, ale která také využívá justiční síť vyšších úředníků s celou armádou nepostradatelných poskoků, koncipientů, policistů a dalších patolízalů a snad i katů… A jaký význam má tato skvělá organizace? To vám nyní napíši. Ukázali vám mé erotické fotografie, které pohoršují a tím jste mě zařadili do nejnižší kategorie, jako uchyláka. Ale tím, jsem však chtěl dokázat, že i člověk s postižením touto nemocí pozastavil vývin této choroby a zároveň těmito procedurami, jsem vynalezl omlazovací lék… Nyní vás nechám nahlédnout do mých procedur. Zkoušel jsem léčbu k navazující zvracení, ale tato terapie mi dala zabrat. K uzdravení jsem používal bahno, neboť jsem pozoroval chování prasat, kteří se rochnili v bahně. Bahno se skládá ze splašek a různých nečistot a já jsem se touto situací inspiroval s následujícím sluněním. Vystavoval jsem se tak dlouho na slunci dokuď bahno nezaschlo. Pak přišli vesničané s motyčkou a okopali ze mě blahodárnou lázeň z mého těla. Zkoušel jsem se pařit ve vaně, ale příliš mě to neuspokojovalo. Bláto, po stránce hygienické ucpávalo sifon a trvalo delší dobu než se vana umyla… A toto je jen část mé procedury… Bohužel tato bahenní metoda nemá vliv na deformaci nosu a jiných částí obličeje. Otázkou zůstává, kdo je víc vinen… Já, a nebo kočující felčaři, kteří neobyčejnou dovedností mi úmyslně zohyzdili nos a tvář… Jasně, není čas se zabývat s menšinou, která je na obtíž, a abychom neztratili svojí tvář, musíme si udržet svoji výjimečnost, oddělit se od menšin tzv. plevel od zrna. Úvaha čechů, když jít tak s nejvyšším kapitálem a zbavit se lidského plevelu, neboť jsou to nepřátelé naší země a nikoho nestrpíme a všechen lidský plevel odstraníme a tento vřed na našem národě zničíme. S podporou vládních darmožroutů a umělců-kašpárků. Pak bude spousty práce pro naše české zaměstnance doma i v cizině a bude ráj v naší krásné české zdevastované a vytunelované zemi a začneme nejprve reklamou celebrit, která se stane přehlídkou a ukázkou národa čisté rasy. Já těmi celebritami vůbec nepohrdám, ale až někdy pojedete kolem Podkovičkách, tak si pamatujte, že jsou tam zavřené nejhezčí holky. Dětský domov pro holky a na dveřích visí žehnající gymnasta na kříži v rudém plášti a pod ním je nápis, já jsem pastýř dobrý… Amen… K lepšímu pochopení a nejasných tvrzení musím dodat, že s myšlením člověk nevystačí. Ale pokusím se to popsat. Sami dobře víte, že v kostelech mezi faráři a ministranty se to nehemží jen mrdy a jinými chlípnostmi, ale i v nenávist k menšině. Ať už je pravda jakákoliv, většina soch v těchto kostelech jsou toho důkazem. Posloužila mi návštěva kostela ve kterém vždy naleznu ulehčení mého smutku, znavenou duši, a plnými bolesti se modlím k dokonalé sošce, která je vzorem celého národa. Nevysmívám se Bohu do tváře, přesto jsem si nemohl odpustit, abych proti němu vznesl námitky. Chtěl jsem, aby se zachovala Boží spravedlnost ve které bych spatřoval sochu anděla s čokoládovým věncem na hlavě v podobě černouška… Po návratu z kostela vám nyní nezlepším náladu, protože poslední dobou se vznáší zlověstný mrak-Morava… Pozoruhodné chování Moraváků z poválečného období, kteří zanechali svého hospodaření a vinohradů čímž způsobili nezaměstnanost této oblasti pro svoji pohodlnost a výhod, která jim byla nabízena, odešli za novým cílem ukojit své potřeby ve velkoměstech. Jejich projevem je nedostatečné vzdělání, nadřazenosti a uvědomělého komunismu, který se jako rudá nit táhne celým jejich životem… Byli odhodláni pro další život cokoliv, tudíž své zázemí hledali v Praze a jejich ukázkou je politická a podnikatelská neschopnost. A to se nikdy nedozvíme, co všechno se odehrálo tak říkajíc za kulisami jejich vlastní politiky… Ani aktéry kolem naší povedené privatizaci nehledejte ve skutečnosti… Nenašli by jste je… Zjevili se a zmizeli…No? Jako v pohádce. Buďte proto k Moravákům shovívaví k jejich podnikatelským kouskům… Chtěli vás jen pobavit…Nikdo z nich nemůže za nic ani za tunelování…, protože ten listopadový den roku 1989, odstartoval proti jejich vůli opravdu, ale opravdu bláznivě… Nezakláda-li se to na pravdě, proč se například nezruší zákon o KSČM a proč se nenavrhne lustrační podnikatelský zákon, který by nedovoloval lidem formátu Rzounek podnikat ve sféře bezpečnostní agentury Transfin… Pokuď nikdo nesouhlasí s mým názorem, tak komunistická idea je správnou ideou, která kráčí správným směrem… A nyní se nabízí soudruzi kapitalisté otázka: kdo je větší šašek, já nebo vy, kteří jste kašpárkovali a zblbnuli celý národ v roce 1989… Mě tahle revoluční komedie nepřipadala zábavná, ale jak pro koho, že? V tomto státě, jsem označován za nepřítele, hulváta, který mluví jazykem smrti a mé myšlenky jsou prý skoro tak ohavné, jako moje tvář… Dlouho jsem se na sebe díval a pak jsem si uvědomil, že už nestačí, abych byl jenom škaredý krypl, proto jsem se z cela oddal do Vašich rukou… Vím, že u Vás lékařů panuje názor, že na kráse nezáleží, ale vzhledem k izolovanosti se tato ponaučená fráze v socialismu jistě uplatnila, neboť výsledkem bylo, že národu byla zajištěna levná doprava, jisté zaměstnání, jistý starobní důchod a jistá smrt. Pak už stačilo jen dívce zapůsobit dárkem či tělesným blahem a mít z toho příjemný pocit, než aby z jejího zadku vypadl pokladní blok… Ale názoroví fanatici v tom spatřovali znuděnost, jednoduchost, otrávenost a jejich příznaky impotence a závist vykonala své… Za mého pobytu v děcáku byla předností hudební výchova, kde se hrálo na kytaru a na klavír, a já vystupoval, jako zpěvák hlasem Elvise a Karla Gotta. Měl jsem několik úspěšných vystoupení a mojí útěchou bylo, že jsem se mohl vyrovnat hlasem těmto úspěšných zpěvákům. Nastala doba, kdy Bůh mi odepřel potěšení, které jsem měl a které jsem s láskou rozdával divákům. Byl to hlas, kde profesorky a posluchači se rozplývali. Byl jsem doprovázen devítiletým hudebním géniem ovládajícího několika hudebních nástrojů. Byl to novodobý fenomén-Mozart- Tomáš Sivák ze Žižkova. Měl jsem za to, že i v plastické chirurgii se rodí Mozartové… Někdo staví mosty, aby spojil země. Já jsem zpíval, abych spojil lidské duše. Vy, máte soucit s půvabem malého chlapečka k hodině katechismu a od Vás ve vší úctě očekávám to samé z rozbitého nosu postavte překrásný nosík, a uvidíme co na to řekne svět… Vy, jako virtuóz dobře víte, že každá hudba začíná houslovým klíčem, ale jedině Vy můžete rozeznít tuto hudbu chirurgickými instrumenty… Začíná to molto adagio sotto voce…znecitlivění. První housle nahradíme anestesii, která účinkuje, jako čtvrťové noty,- střední Cé dá A, nápěv, má dvě Gé až do C, navazující F skalpelem. Druhé housle nahradíme háčky na nervy což zní druhý takt,-pak střední Cé, do A, zdvojeno, jako svorkovací pinseta, E, Gé, Cé. Houslovým klíčem, nahradíme kovové hrnečky, kteří dají pokyn-dvě doby pausa. Nastane chvalozpěv, díkuvzdání, že se to povedlo, a po kovových hrnečkách je pianissimu začne kánon, který nahradíme ostrým kladivem…! První housle nahrazené anestesii udávají motiv… Violu nahradíme dlátem Cé do A, které roste a získává na síle…Všechny operační nástroje jsou o oktávu výš…Stále to mějte výš…, pak do Gé. Pokračujeme dál. Čelo, nahradíme přepážku prasečími žebry a pozor…, k tomu budou hrát půlové noty což jest Ef, E, Dé, objeví se křehký hlas, který touží dovolat se Boha… A pak Bůh odpoví a mraky se rozestoupí…Objeví se milující ruce a pozvednou vše k nebi. Umění zůstává při zemi a bolestivé hlasy vyletí nahoru a rozptýlí se…Bolesti ustupují a čas je nekonečný… A ruce co mě hladily a pozvedly mojí tvář, přetváří ji v tvář do mých představ…A já Vás za to mám strašně rád a bylo mi ctí poznat tak význačného virtuóza, který na vždy změnil moji neestetickou tvář moderní plastickou chirurgii… Konečně jsem krásný a nespoutaný…

  http://www.dailymotion.com/video/x1mrth_copying-beethoven_music

 7. Gordon napsal:

  Měl jsem tu čest při svém pobytu na UK sejít se s vrátným panem Šturmem. Můj dojem byl otřesný. Ještě nikdy jsem v univerzitních prostorách nepotkal takového hloupého člověka.
  Divím se, že UK může někoho takového zaměstnávat.
  Trochu jsem se zajímal o jeho osobu a nestačil jsem se divit. Vystudoval pouze vojenské komunistické školy a působil jako důstojník politického školení, rozuměj komunistického. Je to ostuda celé Univerzity Karlovy.
  Jeho působení a těch jeho nevzdělaných druhů připomíná kasárna a ne svobodné univerzitní prostředí.

 8. Shennad napsal:

  Reaguji česky za svou kolegyni-studentku z jedné britské univerzity. Gordon to napsal přesně. Ti vrátní jsou tam pro ostudu UK. Anglicky nejsou schopni promluvit a jejich působení je naprosto neprofesionální. Měla by se UK poučit u zahraničních firem v České republice a do „recepce“, jak se tomu říká, přijmout lidi vzdělané. Přijde mi to jako odkladiště penzistů.

 9. Daniel Bagge napsal:

  a nebyla by to nuda? mit tam zpocene sekuritaky jako ze supermarketu?

 10. Shennad napsal:

  Dane, ty jsi mě zavrtal brouka do hlavy. Proč tam vůbec musí někdo vysedávat? Přijeď se mrknout na nějakou britskou univerzitu, najdeš tam elektronického vrátného, dáš do čtečky kartu a nikdo Tě nemusí otravovat.
  Státní univerzita platí soukromou službu? No to je pro ni fajnový job, nemyslíš?

 11. daniel napsal:

  diky, ale byl jsem.. btw pochybuju, ze by britske uni nemely neco jako strazni sluzbu.. napr Kings College ma na jedne z mnoha budov vylozene budku s panem. Btw pochybuju, ze by elektronickej vratnej zavolal hasice kdyz by horela knihovna jako minuly rok..

  myslim si, ze se plytva. ale jinde a vice..

 12. akim napsal:

  Pan Quinti měl alespoň inteligentní vystupování, přehled, kdežto hoši-soudruzi z DD nikoliv.
  Pokud někdo výše dával odkaz na jeho stránky, co je komu po tom, nejsou vulgární..

 13. Kali napsal:

  To Shennad.
  Vzhledem k tomu, ze navstevuji britske univerzity docela casto, nemohu se pozasmat nad Tvym vyrokem. Kazda universita ma tzv. vratneho. At uz je to acomodation officer a nebo security officer, ktery vice ci mene zastava tu samou funkci jako nasi vratni. A navice kdo myslis, ze sleduje cctv kamery? Nebo uz jsme tak vyspeli, ze boticku na auto zaparkovane na univerzitni pude bez naleziteho svoleni nasadil robot??? lol

 14. Kali napsal:

  Navice kolik zamestnancu britskych universit mluvi cesky? Proc by ti nasi meli hovorit anglicky? Souhlasim, ze by jim to usnadnilo komunikaci s AJ hovoricimi studenty, ale to je zrejme vse. Pokud chces studovat v krajine hovorici jinym jazykem, nez tvuj rodny, pak zakonite musis tento jazyk ovladat. Nikdy jsem neslysel stiznost zadneho studenta z cech na to, ze v britanii nebo jinde na svete nehovori jejich jazykem.
  Pokud ano pak bych ho povazoval za totalniho vola. Cimz je pro me kazdy clovek, ktery by tak cinil, nebo cini.
  Probudte se prosim!

 15. jan qunti napsal:

  Vidíte,jste se mi smáli že jsem lezl po kolenou k jelínkovi,nosil mu kávu,práskal jsem na vás,ještě jsem dělal mezi zaměstnanci zlo jako šturm a všichni jste se mezi sebou vyházeli:-)))A já jsem dosáhl svého,jsem vedoucí ve vrátnici,princezna z boulí na čele:-)))Ted si jdu lehnout na hotel.:-)))

 16. jan qunti napsal:

  nechápu proč vymazali příspěvek.Já za to nemohu že celý život studujete a neumíte sesmolit dopis,jako já. Holt česká závist si nedá dovolenou