Aspoň se nám nebude prášit od bot

E-go 2007

Několik týdnů před odjezdem bylo přihlášeno mnohem méně účastníků než minulý rok. Organizátoři se obávali, že to je kvůli zvýšení ceny kurzu na 900 Kč a prodloužení na 4 dny. „Za 4 dny je to nádherná cena, co chtít více,“ rozptýlil ale jejich obavy účastník Jegor, jeden z 85 prváků, kteří do rekreačního střediska UK v Horním Poříčí přijeli.

Seznamovacího kurzu E-go se zúčastnilo 75 % všech prváků. Ve středu dopoledne nasedli na vlak, v Plzni přestoupili a dojeli do obce Horní Poříčí, kde se nachází rekreační středisko UK. Zastavit rychlík na zastávce uprostřed polí ale nebyla vzhledem k laxnímu přístupu Českých drah legrace.

Studenty přivítal areál se sportovními hřišti, jídelnou, bufetem vybaveným pípou, velikou zastřešenou terasou, obávaným správcem a útulnými chatičkami. Areál obtéká řeka Otava a v cestě jí stojí jez, ve kterém letos neskončili pouze dívčí boty, ale dokonce jeden celý hoch.

E-go 2007
Hlavně nedostat závrať
foto: Radon Fišer

V Poříčí už čekal předvoj, čtvrťáci Jarin s Kubíkem. Ti prvákům vysvětlili, co se smí a co se nesmí, a představili jim prvního hosta, ředitele IES Mesjtříka , který při přednáčce od publika vyzvídal, jak vylepšit příjímací zkoušky a jak se dostat s IES do širšího povědomí středoškoláků. Po řediteli přišly seznamovací hry a večer byl vyhrazen ještě hlubšímu prolamování ledů a volné zábavě. Ve čtvrtek se celý den chodilo ve skupinkách o 15–20 lidech po 5 stanovištích. Mezi nejoblíbenější patřily pády důvěry, při kterých se létalo vzduchem, až se tajil dech. Do lanového městečka se muselo projít přes dlouhý jez. Ghaňanka Eunice měla o snesitelnosti teploty tekoucí vody jasno: po deseti krocích z ledové vody s křikem utekla.

Čtvrteční večer proběhl v klidnějším duchu. Několik desítek studentů se totiž zapsalo na Noční hru. Její princip popsal Radek Janhuba: „Skupinky zhruba pěti lidí byly odvezeny poslepu autem na neznámé místo. Hra má jediné pravidlo: dostaňte se domů.“ Některé skupinky to zvládli za hodinu, jiné za pět hodin. To byl právě Radkův případ: „Věděli jsme, že domů dojít musíme, takže jsme to moc neřešili. Holky fifleny jsme ve skupině neměli, takže jsme šli a šli.“ Díky hustému dešti přišly v pátek dopoledne na řadu kolektivní pod střechou. Odpoledne už pršelojen přerušovaně, a tak se všichni nadšeně vrhli na fotbal, ultimate, volejbal, tenis, časovku a ekonomickou hru Fofoni pod vedením hlavní organizátorky Lucky Majstrové. Později přijel garant výuky matematiky docent Zelený z Matfyzu s přednáškou o kouzlu matematiky a Johnu Nashovi. Největší úspěch sklidily jeho historky z matematického podsvětí. V sobotu se hrála simulace administrativního vyřizování zahraničního pobytu v programu Socrates. Autor hry Luboš Cingl ji nazval E-go Bureaucracy Challange 2007.

E-go 2007
Jarina a Luboš: tady jde o čest
foto: Radovan Fišer

„Nevyšlo nám počasí,“ jmenovala sympatická blondýnka Hanka hlavní a zřejmě jedinou chybu kurzu. „Přišlo mi dobrý, že lidi fungovali, i když pršelo jako z konve. Byli fakt fajn a potěšili nás. Všechno , co jsme připravili, využili na 100 %,“ pochvaloval si organizátor Jirka Kukačka. E-go dostalo finanční podporu schválenou Akademickým senátem v rámci projektu Studentské peníze. A jak to bude příští rok? „Naši pozici hlavních šéfů převezmou letošní druháci, my na magistru už nebudeme mít čas. Mezigenerační výměna zkušeností proběhla úspěšně. Střídání stráží je na školních projektech nevyhnutelné,“ odpovídá Lucka Majstrová.

1 808 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 4,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.