Volby do politologické samosprávy až v lednu 2006

Na politologickém institutu se po dlouhé době zase něco děje. Studenti se začínají organizovat do samosprávné organizace. Dosavadní vývoj shrnuje její neoficiální předsedkyně Naďa Závodníková.

Co je nového v budované samosprávě?
Kromě toho, že se studentská samospráva rozrostla o dva členy prvního ročníku, členové samosprávy zorganizovali brainstorming, který se konal 5.dubna. (Jeho výsledky nebyly před uzávěrkou Socialu známy) Na měsíc duben a květen se chystají dvě debaty v cizím jazyce.

Konalo se další jednání s ředitelem institutu?
Samospráva se schází s doc. Hnízdem jedenkrát měsíčně, přičemž se snažíme řešit nastalé problémy. Posledně např. systém EDelektronického zápisu Tajemník a otázka výuky cizích jazyků. Všechny informace z těchto jednání by se měly brzy objevit na stránkách studentské samosprávy.

Je stále samospráva optimistická ohledně změn na IPS?
Myslím, že máme reálnou šanci podílet se na chodu našeho institutu – ochotu spolupracovat s námi vyjádřil nejen doc. Hnízdo, ale i vedoucí katedry politologie doc. Říchová.

Nechtějí studenti pohrozit odchodem z IPS na magisterský program jinam, pokud nenastanou v programu zásadní změny?
Ano, tento názor jsem už zaslechla, ale podle mého názoru většina studentů druhého ročníku zatím není zcela rozhodnutá, jak bude pokračovat po složení bakalářských zkoušek. Rozhodně věřím v to, že pro tak radikální řešení nebude důvod.

Kdy budou první volby do samosprávy a jak budou organizovány?
Tato otázka je jedním z úkolů, které musí současní delegáti řešit. Momentálně ji však neklademe na první místo, protože máme před sebou žhavější témata a jak už jsem dříve předeslala, první volby se budou konat v lednu 2006, takže zatím máme dostatek času na tomto tématu pracovat.

Jakou pomoc by samospráva potřebovala od studentů?
Jak si mnozí studenti mohli všimnout, samospráva trochu bojuje s vytvořením internetových stránek, takže bychom uvítali schopné a spolehlivé studenty, kteří by nám pomohli. Hlavně však potřebujeme, aby se studenti vyjádřili k tomu, co se jim na institutu líbí a nelíbí, a aby se nebáli diskutovat!

291 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.