Politologové mají nový portál

V polovině listopadu spustila Samospráva IPS nové studentské stránky. Na adrese www.s-ips.info by nyní měli politologové najít informace o studentských aktivitách i nejrůznější materiály ke studiu. Další podrobnosti nám v rozhovoru sdělili dva z autorů webu, Daniel Bagge a Radek Urban.

Kdo je tvůrcem stránek?
Dan Bagge: Autory jsou studenti politologie z různých ročníků. Na tvorbě spolupracovali hlavně Jiří Szanto, Radek Urban a Andrej Ruščák a já.

Komu má web především sloužit?
Dan: Studentům, kteří by rádi měli všechny dostupné informace ke studiu na jednom místě, ať jde o stránky samosprávy, fórum k před mětům a akcím či politologickou wikipedii a galerii.

Jak dlouho jste na projektu pracovali?
Radek Urban: Web byl spuštěn v listopadu a stále na něm pracujeme, neustále se rozšiřuje a zdokonaluje. Například v SIPSwiki přibývá každý den asi pět článků.

Kdo se může zapojit do tvorby jeho podoby?
Dan: Zapojit se může každý student pokud bude chtít, aby mu server přinášel co nejvíce výhod. Vzhledem k tomu, že to je server všech studentů, očekáváme, že se zapojí. Buď formou nápadů na vylepšení (viz fórum k tomu určené) a hlavně v zasílání dokumentů a rozšiřování SIPSwiki. Studenti se se svými příspěvky mohou obracet na e-mail admin@wiki.s-ips. info. Rádi také poskytneme webový prostor pro studentské aktivity a jejich reklamy, ať jde o soukromé nebo masové akce, či organizované nějakým sdružením, například International Clubem.

Je na těchto stránkách něco zvláštního?
Dan: Je zcela pod správou studentů, je hrazen z vlastních prostředků, je provozován pro radost a usnadnění. Spojuje veškeré aktivity studentů politologie. Máme opravdu hodně místa na serveru, časem tam bude nasdílen i film Chelčice a Borovnička. Ještě před zkouškovým obdobím plánujeme umístění audio přednášek některých oblíbených profesorů.

Co přesně je obsahem oné SIPSwiki?
Radek: Bylo vytvořeno přehledné dělení předmětů dle přednášených okruhů, dostupné jsou i konkrétní informace k předmětům. Hlavním cílem SIPSwiki pak je shromáždit dokumenty, články a jiné materiály zjednodušující přípravy ke zkouškám.

Co nám tento server ještě přinese?
Radek: Do budoucna plánujeme kulturní rubriku, fotogalerie i fóra pro jednotlivé třídy. A hlavně sjednocení veškerých školních i mimoškolních studentských aktivit. Chceme ale také to, aby server nezanikl s odchodem jeho tvůrců, proto je důležité zapojení všech studentů.

Na stránky se může registrovat každý, stejně tak do fóra. Uživatelé registrovaní pod celým jménem (doporučujeme), dostanou časem přistup do správy hlavního webu. Jak již bylo řečeno, jde o studentský server, tzn. že do jeho chodu se bude moci zapojit kterýkoliv student IPS.

2 050 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.