Social Impact Award je poprvé v ČR. Přihlásíte se?

Hub Praha letos poprvé přináší do České republiky Social Impact Award, mezinárodní soutěž pro studenty vysokých škol, kteří mají zajímavý nápad nebo projekt, který kombinuje společensky prospěšné cíle s podnikatelskou aktivitou. Účastníci mohou získat až 4000 eur a odbornou podporu pro rozvoj svých projektů.

Řada mladých lidí se dnes zajímá o řešení společenských problémů, ať už na lokální nebo globální úrovni, a přichází s nápady, jak je řešit. Ne každý ale dokáže svůj nápad správně uchopit a proměnit ho ve skutečnost. Příčinou může být nedostatek sebedůvěry, informací, finančních prostředků, nebo třeba jen podpory okolí.

Social Impact Award si klade za cíl tyto překážky eliminovat. Soutěž nabízí všem účastníkům odborné know-how, prostor pro výměnu nápadů, zpětnou vazbu a v neposlední řadě i finanční ocenění těm nejlepším nápadům a projektům, které jejich autorům pomůže projekt nastartovat a proměnit sen ve skutečnost.

Soutěž bude slavnostně zahájena 22. 2. v 18:00 v nových konferenčních prostorách Hub Praha. Dozvíte se zde více o samotné soutěži soutěži a o své zkušenostmi se podělí mladí společensky prospěšní podnikatelé z Rakouska a České republiky (Footprint, Schreber Meister, KOKOZA, Ethnocatering, Hub Praha).

Kromě zahájení jsou součástí soutěže také veřejně přístupné, bezplatné workshopy, které v březnu letošního roku proběhnou v prostorách Hub Praha. Na workshopy jsou srdečně zváni jak studenti, tak zájemci o téma společensky prospěšného podnikání z řad veřejnosti.
Workshopy, které nabídneme v roce 2012 ve spolupráci s našimi partnery:

8. 3., 9:00 – 12:00 Jak vzniká dobrý nápad
14. 3., 9:00 – 12:00 Může společensky prospěšný projekt přinášet zisk?
21. 3. 14:00 – 17:00 Naplánuj nepředvídatelné aneb
27. 3., 14:00 – 17:00 Získej zpětnou vazbu od poroty
5. 4., 8:30 – 18:30 Jdeme do finále, v tento den můžete přijít do Hub Praha a zdarma zde pracovat na posledních úpravách projektu, tým Social Impact Award je připraven poradit, podpořit přímo na místě

Podrobné informace o workshopech najdete na webu socialimpactaward.cz. Pokud vás zaujal některý z workshopů, potvrďte prosím svou účast Lucii Lankašové e-mailem na lucie.lankasova@socialimpactaward.cz a uveďte, prosím, zda jste student nebo studentka VŠ.

Všechny akce a workshopy v rámci prvního ročníku Social Impact Award v České republice nabídnou studentům i zájemcům z řad veřejnosti jiný formát vzdělávání, než na jaký jsou zvyklí na univerzitách. Kromě práce s videem a s prvky neformálního učení chceme studentům zprostředkovat možnost aktivně se zapojit do průběhu workshopů a odnést si praktické poznakty a informace, které jim pomohou při vytváření společensky prospěšného podnikatelského projektu pro Social Impact Award 2012 a zvýší jejich šance vyhrát 4000 eur pro jeho realizaci.

Co musí splňovat přihlášený projekt?

Projekty se mohou zaměřovat na nejrůznější společenské oblasti, například na boj s chudobou, oblast péče o zdraví, podporu vzdělávání, ochranu životního prostředí, energetické problémy, využití nových technologií, ochranu lidských práv, rovné příležitosti, péči o znevýhodněné osoby apod. Může se jednat o mobilní vývařovnu pro lidi bez domova, inovativní vzdělávací projekt, internetový portál posilující sousedské aktivity, nový způsob fundraisingu nebo něco, co tu ještě nebylo. Důležité je, aby daný projekt řešil nějaký společenský problém, a to ať v České republice, nebo jinde ve světě.

Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci i týmy, předkládané projekty mohou být součástí aktivit již existujících subjektů organizované občanské společnosti (např. neziskové organizace, občanská hnutí, iniciativy), stejně jako soukromých podnikatelských aktivit se zaměřením na společenskou prospěšnost.

Protože je soutěž Social Impact Award určená hlavně pro studenty, podmínkou pro účast je platné potvrzení o studiu vysoké nebo vyšší odborné školy. V případě týmů musí tuto podmínku splňovat alespoň 50 procent členů týmu. Věkové omezení účastníků není žádné.

 

Jan Havlíček

226 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.