Pražský Majáles je tu cobydup

Majáles

Jaro nám ťuká na dveře, parky se začínají plnit a s tím přichází také čas radovánek. Ve středu 30. dubna na Džbánu oslavíme, jak krásné je být studentem společně s čtvrtým ročníkem Pražského Majálesu. Ideální místo pro setkání se spolužáky, poslech kvalitní muziky a popíjení v příjemném prostředí. Letos ale jinak!

Tento rok bylo do programu zasazeno i více nehudebních prvků, které mají za úkol motivovat příchozí návštěvníky k vlastní aktivitě. Sami účastníci budou mít možnost vylézt na pódium, zasoutěžit si a vzdát hold své univerzitě. Na rozdíl od loňska, kdy hlavní oslavy probíhaly ve dvou dnech, letos je celý program vměstnán do jednoho odpoledne. Na dvou stageích postupně vystoupí kapely doplňené soutěžemi studentů, kteří budou mít tento rok velký prostor k tvorbě programu podle svého gusta. Organizátoři Majálesu tímto chtějí akci nasměrovat k její původní ideji, tj. oslavě studentství. Očekává se tak zvýšená rivalita škol, větší zapojení studentských spolků i větší počet kandidátů na krále.

Klementin II.

Kandidát na Krále majálesu za FSV Tomáš Nigrin. Foto: Filip Votava

Funkce krále Majálesu coby vládce pražského studentsva ale není jen tak pro někoho. „Král musí bejt vtipnej, schopnej…. a dobrej,“ vystihl podstatu věci Martin Palán alias loňský král Kampusák.

Kdo chce převzít korunu po Kampusákovi, musí se registrovat do neděle 13. dubna na www.majales.cz. Hlavní souboj se podle organizátorů uskuteční mezi kandidáty naší univerzity a VŠE. Ovšem Zdeněk Horák, prezident Studentské unie ČVUT má jiný názor: „Postavíme silného kandidáta a podobní diletanti nebudou mít šanci!“

Jeden za všechny, všichni za jednoho

„Chtěli bychom vytvořit tři etapy boje. V té první studenti bojují na místě za svou školu. Poté následuje soutěž rektorů či jejich zástupců. A třetí možnost ukořistit si prestiž nejúspěšnější školy v Praze je samozřejmě boj o korunu krále Majálesu,“ prozradila letošní strategii Alžběta Pavlínová, šéfka majálesového PR.

Program je i letos opravdu nabitý, vystoupí kapely Chinaski, Skyline, Suport Lesbiens, Sunshine, Clou, Chancers a mnoho dalších. „Přitom vstupné 99 korun je více než studentská cena,“ doplňuje Pavlínová.

Hlavní den Majálesu je sice 30. duben, ale s festivalem je spojený i širší program. Ten letos zahrnuje fakultní festivaly Pavlač a Okultění nebo Majáles Underground, tj. studentské performance v pražském metru.

Více o Majálesu na www.ukacko.cz

2 375 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.