Hledá se král Majálesu 2010

Kdo bude Univerzitu Karlovu hájit v souboji o titul krále či královny Pražského Majálesu 2010? Pražská odnož jedné z největších studentských akcí v České republice se blíží a je na čase si vybrat reprezentanta. Studenti ho zvolí v předvečer výročí založení Univerzity Karlovy.

Zástupce UK se jako každý rok utká se soupeři z jiných škol na hlavním dni Majálesu, tedy poslední dubnový den v pražské Stromovce. Předtím ale musí studující vybrat nejvhodnějšího kandidáta či kandidátku, který/á je bude zastupovat.

Kdo bude ten pravý?

Rozhodovat budou ti, kteří přijdou na Oslavu Karlových narozenin 6. 4. 2010 od 19:00 do studentského klubu K4 v Celetné ulici. Veřejným hlasováním vyberou nejzdatnějšího z těch, kteří o kandidaturu na krále Majálesu projevili zájem a dali včas vědět Studentské unii UK. Ta výběr univerzitního reprezentanta garantuje.

Pro ty, kteří přemýšlí nad tím, že by se sami rádi posadili na trůn a nasadili na hlavu korunu, ještě není pozdě. Na adresu kral2010@suuk.cz může kterýkoliv student či kterákoliv studentka UK zaslat do 30. března 2010 své jméno, název školy, za kterou kandiduje (tedy UK), volební program, fotografii a kontaktní údaje – Studentská unie UK ho/ji zařadí mezi kandidáty.

Pro čest školy i sud piva

V královském klání se bojuje zejména o čest školy. Z vrcholného večera si vítěz odnáší královskou korunu a symbolický klíč od města Prahy. Obvykle se mu dostává také značné mediální pozornosti. Kromě věčné slávy a ročního práva vlády nad všemi studenty je v sázce také finanční prémie v hodnotě 5000 Kč nebo zajímavé věcné ceny (třeba soudek piva).

dejdarek Loňský vítěz, král Dejdárek XX. Foto: archiv Sociálu

Volba krále Majálesu doprovází tradiční studentský festival každý rok. Loni na trůn usedl kandidát za Univerzitu Karlovu Dejdárek XX., který oslovil voliče programem Inventury demokracie a žádal od politiků dárek ke dvacátému výročí České republiky.

Adéla Lávičková

969 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.