Nový SISS začal úřadovat

SISS - logo První volební období SISS skončilo a po volbách s padesátiprocentní účastí začalo období druhé. V minulém čísle jsme vám představili nově zvolené zástupce. Většina z nich se sešla na první schůzce nového období, která se konala v pondělí 20. listopadu.

„Jako velké plus vnímám, že se letos samosprávy účastní i zástupci katedry VSP a doktorandů,“ ocenil jednu z novinek druhého volebního období samosprávy její bývalý člen Roman Petrenko. Jeho zvolený nástupce Jakub Chour hodnotil schůzku velmi pozitivně: „Překvapila mě různorodost názorů na témata, která jsme probírali a zároveň konstruktivnost diskusí.“

Noví i znovu zvolení zástupci řešili nové otázky, ale převážně pokračovali v projednávání problémů starších. Mezi ně patří organizace seznamovacího pobytu, který by se měl konat na začátku příštího školního roku a bude otevřen všem studentům prvního ročníku bakalářského studia. Během tří dnů by měli být studenti zasvěceni do úvodů některých předmětů a samozřejmě se budou seznamovat organizovanou i neformálnější formou.

Další diskutované téma byla sociologická studentská konference, kterou „SISS chystá na duben ve spolupráci s ostatními katedrami sociologie na jiných českých univerzitách, možná i s Bratislavou,“ jak uvedla zástupkyně prvního magisterského ročníku sociologie Tereza Nováková.

Mezi nejnovější vyřešené problémy patří zveřejnění úprav a optimalizací nových bakalářských okruhů ke státnicím, které na popud SISS a s pomocí vedoucího katedry Milana Tučka byly vyvěšeny na internetové nástěnce ISS. Tuček též pomohl při doplňování sylabů předmětů katedry Sociologie. Na doplnění internetových sylabů předmětů katedry Veřejné a sociální politiky se stále pracuje.

O sociologických útercích, které též byly předmětem řešení, se můžete dočíst ve článku Romana Petrenka. Zbylá témata první schůzky SISS a další informace o samosprávě i jejím institutu najdete na stránkách: siss.fsv.cuni.cz. Zde též můžete upozornit na problém, který vás na institutu trápí, či položit všechny zvídavé otázky, které ve vás katedra probudila.

Nebo je možné přijít přímo na některou ze schůzek samosprávy, které jsou přístupné veřejnosti a které se konají každý poslední pondělí v měsíci od 20.00 v kavárně Kolíbka (Řeznická 10). Pouze prosincové setkání proběhlo výjimečně v pondělí 11.12., bohužel po uzávěrce tohoto čísla. Nejžhavější novinky o SISS tedy naleznete na zmíněných stránkách či v příštím Sociálu.

1 006 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.