Letní škola Občanského institutu

LŠ

Občanský institut opět pořádá již po druhé letní školu pro mladé lidi do 21 let. Cílem letní školy je poskytnout mladým lidem orientaci v základních společenských otázkách dneška.

„Jak fungují evropské instituce v teorii a jak v praxi? jak dál ve válce s terorem? Je Rusko hrozbou nebo partnerem? Přináší lisabonská smlouva spíše plusy nebo minusy? Jaká je naše energetická budoucnost? Lze dělat „čistou“ politiku? Jak se bránit (a bránit se vůbec?) finanční krizi? Co je to genderová agenda a jaké jsou její důsledky? Jaká má být odpověď na radikální islám?“

To jsou jen některá z témat, která budeme probírat toto léto, mezi 2-8.7. 2009 na Erlebachově boudě v Krkonoších!

Přednášet a diskutovat budou bývalí i současní politici, historici, politologové, novináři či viceguvernér České národní banky. Kromě toho navštíví účastníci obě komory českého parlamentu a setkají se s poslanci a senátory.

Máte-li zájem, pište na letniskola2009@obcinst.cz. Nezapomeňte přložit krátký životopis! Zájemci budou následně vyzváni k vyplnění krátkého dotazníku. Hlásit se mohou i ti, kteří nebyli vybráni loni.

Budeme vám vděčni, pokud s touto nabídkou seznámíte studenty i vyučující ve vašem okolí.

Akce probíhá pod záštitou senátora Alexandra Vondry a za laskavé podpory Úřadu pro informování o evropských záležitostech Úřadu vlády a Konrad Adenauer Stiftung.

133 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.