Karlovka rozdrtila VŠE. Vyhrála Hokejovou bitvu 5:1

Loni na podzim hokejový tým Univerzity Karlovy porazil ČVUT. Ve středu 7. března se tak ve velkém finále Hokejové bitvy České pojišťovny postavil modro-bílým reprezentantům Vysoké školy ekonomické. A aby hokejisté z Karlovky ukázali, že jsou nejlepší, už v prvních čtyřech minutách se jim podařilo vstřelit gól. A tak to pokračovalo i dál.

Čtyři pražské univerzity se proti sobě postavily v boji o Pohár primátora hlavního města Prahy. ČVUT a ČZU začaly už o půl šesté a bojovaly o třetí místo. To se nakonec podařilo získat ČVUT a spokojení fanoušci obou škol se vzápětí přesunuli na afterparty, která se stejně jako na podzim konala v prostorách holešovické Tipsport Arény. Ale někteří se pokoutně vloudili i na následný zápas UK proti VŠE.

Hokej začal až před devátou hodinou večer, hokejisté se proháněli po ledě, aby se rozbruslili, a fanoušci zaplňovali tribuny – VŠE s transparenty a bílými bam-bam tyčemi na jedné straně, do červena ladění, umírněnější fanoušci týmu UK na opačné straně. A pak to vypuklo. Komentátoři (jeden v červeném dresu UK, druhý v modro-bílém VŠE) na ledě nejprve přivítali hokejisty (a v každém týmu také jednu hokejistku), poté přišli i rektoři obou univerzit, aby podpořili svůj tým.

UK potvrdila, že je ve stejné kondici jako na podzim, a tak hned v prvních minutách vstřelila gól. A následoval druhý, třetí, čtvrtý. Tribuny VŠE bouřily, transparenty vlály, zněly bubny a bam-bam tyče, fanoušci mohutně fandili svému týmu. A tomu se nakonec za velkého jásotu modro-bílých podařilo vstřelit první branku. Ale nutno říct, že také poslední.

U správného hokeje nemůžou chybět rvačky. A tak se jich i zde pár odehrálo, jedna skončila podlitinou pod okem, a tým VŠE byl čím dál nervóznější. Čas se krátil, ale UK útočila stejně sveřepě jako na začátku a bránila se stejně úspěšně jako od první minuty. A tak se také stalo, že dala pátý gól. To opět rozjásalo poněkud umírněnější tábor příznivců rudého týmu, který pravidelně skandoval „Karlovka“ nebo „My chceme gól“. Dalšího už se ale nedočkali.

 

Napínavý zápas skončil před jedenáctou hodinou se skóre 5:1. Žádný z hokejistů se ale nerozčiloval. Oba týmy pozdravily své fanoušky a poděkovaly jim. Ti se začali pomalu rozcházet. Část zamířila na after party, zbylí na metro. A v metru pak bylo možné vidět i obyčejné kluky s hokejkami, kteří se bavili o tom, jaké jim dělají potíže mezinárodní vztahy a co je dnes ve škole naštvalo. Nikdo by do nich neřekl, že jsou to titíž, co jen pár minut předtím kroužili po ledě a přitahovali k sobě stovky pohledů.

 

 

 

 

Více fotografií najdete již brzy ve Fotogalerii.

 

 

 

Foto: Jana Maxová

302 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (1 hlasujících, průměrné hodnocení: 5,00 z max. 5)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.