Jarní univerzita na FSV hledá nový evropský řád po roce 1990

Účastníci loňského ročníku. Zdroj: spring-university.fsv.cuni.cz

Míří Západ na Východ? Nebo je tomu opačně a Východ se čím dál víc podobá a blíží Západu? Podobné otázky si občas klademe všichni, ale konference, která se od pondělí 16. dubna do 27. dubna koná na Fakultě sociálních věd, se tímto tématem zabývá mnohem hlouběji. Spring University Prague 2012 se snaží českým i zahraničním studentům poskytnout hlubší pohled na evropské dění po roce 1990.

Tento dvoutýdenní kurz se nezabývá jen politickou situací a jejím směřováním, ale i hospodářským, kulturním a společenským vývojem. Nepůjde pouze o přednášky, program je bohatý a velmi nabitý – studenty čekají workshopy, práce v týmech, diskuze, ale také zpestření ve formě návštěv různých událostí či pamětihodností.

V pondělí se tak studenti hned po příjezdu a zaregistrování vydali na tříhodinovou procházku Prahou, aby město lépe poznali. V úterý mají v plánu prozkoumat podrobně budovu Carolina, ve středu projdou Pražský hrad, v pátek se vydají poznávat noční život v hlavním městě a v sobotu vyrazí na celodenní výlet na Konopiště. O zábavu tak nebude nouze. A i akademický program je pestrý – v jednom z workshopů se budou zabývat limity evropské integrace, v jiném zase stabilitou eurozóny či transatlantickými vztahy.

Přednášet a diskutovat s nimi bude například proděkan pro rozvoj Tomáš Nigrin, vedoucí katedry makroekonomie z IES Oldřich Dědek či Karel B. Müller, který se zaměřuje především na občanskou společnost. Celý program je v angličtině, a proto byla jednou z podmínek pro přijetí do tohoto kurzu i poměrně vysoká úroveň zvládání tohoto jazyka.

Celý kurz stál zájemce 760 eur a v ceně je zahrnuta výuka, navštěvované kulturní akce, dvě jídla denně i ubytování na Koleji Kajetánka.

Pořádání Spring University není na Univerzitě Karlově novinkou, už proběhla také Summer University, jejíž účastníci z ní odjížděli s nadšením. „Poskytla mi obrovskou příležitost k rozšíření obzorů,“ liboval si Ben Kennard, student z Irska. „Ještě jednou bych vám chtěl poděkovat za dva úžasné týdny strávené v Praze; letní škola byla výborně zorganizovaná, získal jsem díky ní mnoho nových vědomostí a celou jsem si ji skvěle užil,“ reagoval na konci svého pobytu Belgičan Klaas Vanhee.

323 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.