IMS má nového hostujícího profesora

Na katedře německých a rakouských studií (KNRS) od tohoto akademického roku opět působí německý docent v rámci tzv. DAAD-Gastprofesur. Tradice tohoto projektu, jenž je financován Německou akademickou výměnnou službou (DAAD) a Fondem mobility UK, sahá na KNRS do poloviny 90. let.

V jeho rámci působili v minulosti na Institutu mezinárodních studií jako hostující profesoři například prof. Boris Barth nebo prof. Christoph Cornelißen. Od tohoto zimního semestru bude na katedře německých a rakouských studií vyučovat dr. Volker Zimmermann z düsseldorfské Heinrich-Heine- Universität.

O tříletou hostující profesuru na katedře německých a rakouských studií byl podle slov jejího vedoucího prof. Jiřího Peška nebývale vysoký zájem, což svědčí jak o atraktivitě nabízené pozice na Karlově univerzitě, tak i o krizi vládnoucí německému univerzitnímu prostředí. Ze zájemců o tento post byl nakonec vybrán dr. Zimmermann, a to i kvůli své dobré znalosti češtiny, jež znamená velké plus nejen pro budoucí komunikaci se studenty. Českému prostředí je dr. Zimmermann znám především díky vydání českého překladu jeho práce „Sudetští Němci v nacistickém státě 1938-1945“.

Na FSV bude v zimním semestru přednášet k tématům pozice NDR ve východním bloku a politice a společnosti v nacistickém Německu a vést IMS má nového hostujícího profesora semináře zabývající se německo-francouzskými sousedskými vztahy a vyrovnáním se německé justice s nacistickými zločiny.

Zuzana Krahulcová (IMS)

Kurzy V. Zimmermanna v zimním semestru

Nachbarschaften I: Deutsche und Franzosen
seminář, pravidelná výuka v úterý 11-12.20, místnost J 2018

Sozialistische Freundschaft in der Praxis. Die SBZ/DDR im oestlichen Lager 1945–1989
přednáška, pravidelná výuka v úterý 14-15.20, místnost J 2018

Der NS-Staat. Politik und Gesellschaft 1933–1945
přednáška, pravidelná výuka ve středu 14-15.20, místnost J 2018

Recht und Gerechtigkeit: Justiz und NS-Verbrechen in der BRD und der DDR
seminář, pravidelná výuka ve čtvrtek 11-12.20, místnost J 2018

Sylaby, bližší informace k těmto i dalším kurzům hostujících profesorů naleznete na adrese nrs.fsv.cuni.cz

455 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.