Hnízdo slibuje více kurzů k mezinárodním vztahům

Bořivoj Hnízdo

Rozhovor s ředitelem IPS Bořivojem Hnízdem o změnách, které čekají studenty politologie a mezinárodních vztahů v příštích měsících, o nových předmětech i magisterských oborech.

Dojde v novém akademickém roce k navýšení počtu jednosemestrálních kurzu?
Naše vědecko-pedagogická rada institutu se zabývala těmi připomínkami studentů k bakalářskému programu. Ten dozná změn. Za prvé zavedeme Metodologický proseminář. Zadruhé bude rozšířena nabídka kurzů tématiky mezinárodních vztahů. To se týká bakalářského programu a to jak v povinném, tak i volitelném výběru předmětů.

Vzhledem ke studentské poptávce vzniká i povinný kurz Úvod do mezinárodních vztahů. Naopak Filosofické základy politického myšlení se přemění na volitelný kurz.

Dá se Úvod do mezinárodních vztahů počítat jako ekvivalent k Úvodům do sociologie a ekonomie?
To ne, tento kurz je určen pro politology, nepolitologům nabízíme Úvod.

Jaké změny se chystají v magisterském programu?
V magisterském studiu je nejdůležitější fakt, že politologie prošla reakreditací. Byly stanoveny tři jasné specializace, zaprvé obecná politologie, za druhé komparativní politologie a zatřetí politická geografie a geopolitika. Co se týče personálních změn bude pravděpodobně vyhlášen konkurz na poloviční úvazek na předměty, které se týkají povinných kurzů k dějinám mezinárodních vztahů.

Stihnete vypsat konkurz do začátku nového akademického roku?
Doufám, že se to stihne, a že to vedoucí katedry mezinárodních vztahů bere v potaz.

1 137 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.