Emotivní snímek ze života Marilyn Monroe má dvě nominace na Oscara

Americko-britské romantické drama Můj týden s Marilyn (v originále My week with Marilyn) odhaluje intimní zpověď mladého muže, jenž se na několik dní stane důvěrníkem a milencem herecké ikony a idolu mnoha mužů.

Třiadvacetiletý Colin Clark, absolvent Oxfordu, sní o kariéře filmového režiséra. Vydá se proto za legendárním filmařem a hercem Laurencem Olivierem a snaží se u něj získat angažmá. Larry, jak mu všichni přezdívají, jej obsadí do pozice třetího asistenta režiséra u právě vznikajícího snímku Princ a tanečnice. Hlavní ženskou roli v něm neztvárňuje nikdo jiný, než největší světová hvězda a obdivovaný sexsymbol dvacátého století božská Marilyn Monroe, která v létě roku 1956 navštěvuje Anglii v rámci své svatební cesty s dramatikem Arthurem Millerem.

Colina o sedm let starší herečka přímo uchvátí. Vzhledem ke skutečnostem, že její již třetí manželství nevypadá zrovna idylicky, a Larry není jejím hereckým výkonem právě nadšen, se Marilyn cítí velmi nešťastná a nikým nepochopená. Všichni v ní vidí pouze velkou herečku a slavnou krasavici. Nachází proto oporu v šarmantním a nevinném Colinovi.

Postupně mezi nimi dochází ke stále většímu sblížení a z jejich vztahu se vyvine románek. Hvězda překypuje štěstím a odráží se to především v jejím vystupování před kamerou. Jenže si najednou uvědomí, že je vdaná a má děti, a tak aférku utne.
Natáčení je úspěšně u konce a ona se vrací do Ameriky. Colinovi tím zlomí srdce, ale je spokojený, že se mu podařilo naplnit svůj největší sen. Brzy poté se z něj stává úspěšný dokumentarista a scenárista. Na svou první práci a lásku nikdy nezapomene.

Film vznikl podle skutečného deníku

Své zážitky z natáčení filmu si zaznamenal v podobě deníkových zápisků, které v roce 1995 vydal pod názvem Princ, tanečnice a já. Onen magický týden po boku slavné herečky v memoáru chyběl. Uveřejnil ho o pár let později jako Můj týden s Marilyn.

Dojímavý i komický snímek obdržel dvě nominace na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli pro Michelle Williams a za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli pro Kennetha Branagha, představitele Larryho. Diváci se mohou rovněž těšit na „šprtku Hermionu“ z potterovské ságy Emmu Watson v roli kostymérky Lucy, jež mile překvapí a okouzlí svým úsměvem nejen Colina, jehož ztvárnil Eddie Redmayne.

Drama natočil Simon Curtis. Jak prozrazuje v producentských poznámkách na oficiálním webu filmu, „nemohl věřit svému štěstí, když mohl získat práva na zfilmování“. „Lidé o ně usilovali několik let. Za poslední rok jsem potkal nejméně tři uznávané režiséry, kteří mi řekli: Vždy jsem chtěl natočit tento příběh,“ svěřuje Curtis. Českou premiéru uvede Hollywood Classic Entertainment 23. února.

430 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.