Budou studentům chybět kredity?

<img src=’http://social.ukmedia.cz/wp-content/img/jazyky-karolinka.png‘ alt=’jazyky‘ />

Studenti, kteří se v těchto dnech pouštějí do boje s nástrahami druhého a třetího ročníku bakalářského studia IMS, před sebou mají nenápadnou, ale o to zrádnější překážku. Jde o čtyři kredity, které jim zřejmě nebudou uznány, přestože je získali. Nejasnosti nastaly u Cizího jazyka I a II, které jsou zajišťovány katedrou jazykové přípravy. Třetího jazyka, který studenti musí absolvovat mimo fakultu, se tento problém netýká.
<!–more–>

Současní druháci a třeťáci mají podle seznamu přednášek (Karolinky) složit z prvního cizího jazyka zkoušku, za niž získají 4 kredity. Další 4 kredity obdrží za klasifikovaný zápočet z druhého jazyka. Jenže k tomu, aby studenti směli v letním semestru složit zkoušku či klasifikovaný zápočet, musejí nejprve z daného jazyka získat zápočet za zimní semestr. Ten je, na rozdíl od předchozích letohodnocen dvěma kredity, na které se však při plánování povinných předmětů evidentně zapomnělo.

V rámci povinných předmětů se za oba cizí jazyky uznává celkem 8 kreditů, ačkoli jich každý student musí nevyhnutelně dostat dvanáct. Po absolvování dvou cizích jazyků tak každému studentovi přebývají čtyři kredity, které plují vzduchoprázdnem mezi povinnými a povinně volitelnými předměty. Tyto kredity mají studenti zcela regulérně zapsány v indexech i elektronickém systému. Přesto se na ně zřejmě nemohou spolehnout – ředitel IMS Vykoukal v červnu na přímý dotaz odpověděl, že tyto čtyři kredity se nepočítají.

Již letos se tak můžou někteří třeťáci dočkat nepěkných překvapení, až zjistí, že jim tyto čtyři zdánlivě jisté kredity chybějí k dosažení hranice nezbytné k uzavření indexu a postupu ke státnicím.

1 308 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.