Vzniká skupina studentských časopisů

Úspěch Sociálu nedává ostatním fakultám spát. Na Fakultě humanitních studií začíná vycházet Humr, médium se chystá i na Filozofické fakultě. Vše pod hlavičkou nového sdružení UK media.

Po dvou letech úspěšného fungování se Občanské sdružení Sociál, vydavetel stejnojmenného měsíčníku, transformuje z čistě fakultní na univerzitní úroveň. Spolek povede bývalý šéfredaktor Sociálu Martin Benda, který kromě vedení mediální skupiny bude řídit redakci časopisu na Filozofické fakultě. Pokud plán vyjde, nelze vyloučit další expanzi. „Stačí když se na příslušných fakultách najde tým kvalitních studentů–novinářů,“ vysvětluje Benda.

Ve sdružení budou zastoupeni lidé ze všech zúčastněných fakult. Řada pozic tak bude společná, ať už jde o zajišťování inzerce, distribuci, správu internetových stránek či art directora. „Zatím ale marně sháníme schopného tajemníka, účtařina nikoho moc neláká,“ říká Martin Benda.

Časopisy jednotlivých fakult by měly mít některé společné prvky, ať už v podobě grafiky či uspořádání obsahu. Důležitý je především důraz na fakultní zpravodajství. „Rozhodně netvoříme druhý Babylon,“ shodují se všechny redakce.

Stejně jako u Sociálu, hlavní příjmy budou pocházet od inzerentů či strategických partnerů. „Pro inzerenty – především banky, nakladatelství či telefonní operátory – jsme ideální způsob, jak šířit reklamní sdělení akademické obci, protože lidé naše časopisy skutečně čtou,“ vysvětluje Benda příčiny úspěchu.

Chystané občanské sdružení, které by mělo oficiálně fungovat od nového roku, však trápí problém s nalezením vhodného sídla a redakční místnosti. V jednání jsou zatím prostory na FF UK, případně v právě rekonstruovaném sklepení budovy v Celetné ulici. „Máme-li se úspěšně rozvíjet, stálé sídlo potřebujeme. Po hospodách se kvalitní redakční práce dělat nedá,“ uzavírá Benda.

403 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.