Výjezdní zasedání IMS: o 30 % výjezdnější!

VZ IMS Dědov

Už podesáté proběhlo Výjezdní zasedání (VZ), tradiční společensko-kulturně-poznávací akce studentů všech ročníků IMS. Prožít několik nezapomenutelných dnů se tentokrát vydali do malebné vesničky Dědov v Broumovském výběžku nedaleko česko-polské hranice. A i když mělo být toto VZ podle reklamy „ještě o 30 % výjezdnější“, skutečnost předčila všechna očekávání…

A hned první celodenní výlet to potvrdil. Původně plánovaná prohlídka náchodského zámku byla nahrazena exkurzí po předválečných vojenských opevněních. Rozsah a propracovanost systému opevnění zaujala i ty, kteří památky tohoto typu jinak nevyhledávají. Především tvrz Dobrošov s dělostřeleckým srubem (jedním ze dvou přístupných u nás) a prohlídka rozsáhlého podzemí o hloubce dvacetipatrového domu byla velmi působivá. Návštěva nedalekého objektu Březinka, který nadšenci uvedli do původní podoby z roku 1938 a to včetně kompletního vnitřního vybavení, byla už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Jinak poklidný výlet se ale pokusil narušit diverzními akcemi maskovaný ozbrojený muž, vydávající se za polského vojáka. Jeho útoky se naštěstí obešly bez větších ztrát na životech, i když přepadová akce v podzemní pevnosti nebyla dosud plně objasněna. Sobotní cesta pak směřovala do Adršpašsko-teplických skal. Hlavní skupina prošla napříč celým skalním městem, jiní si vybrali zkrácenou variantu této „poctivé túry s dvojcifernou kilometráží“.

Jirko, kamaráde, můžeš mluvit?

Závěrečný večer se nesl ve znamení tradiční vědecké konference. Příspěvky sahaly od výkladu o životě žab, přes módní poradnu a taneček dua Palagrin, až po osvětlení vojenských akcí na pátečním výletě. Jak se ukázalo, za těmito akcemi stál kromě polského vojáka i člen tuniské tajné služby. Přes všechny problémy byla nakonec vyhlášena suverénní Republika IMS. Jejím prezidentem se na základě všeobecné, přímé a tajné volby stal Petr Balla. Jak bylo zdůrazněno, jediné objektivní zpravodajství o volbách přinesly pouze Haló noviny a časopis Sociál. Západní pozorovatelé byly za své lži o neobjektivnosti volby a připodobňování Republiky IMS k Bělorusku po zásluze potrestáni.

Vrcholem večera ale byla hra „Jirko, kamaráde, můžeš mluvit?“, která vycházela ze zajištěných odposlechů telefonických rozhovorů mezi ředitelem IMS, nejmenovaným Jiřím V., a vedoucím katedry německých studií Jiřím P. (jejich totožnost však musí zůstat utajena).

Ještě před odjezdem z Dědova pak navštívili méně společensky unavení účastníci VZ místní ekofarmu, kde shlédli ovce a také kozy paní Tůmové i ukázky tradičních metod zpracování vlny včetně suchého plstění a dalších vzrušujících technik.

Tradice pokračuje

Desáté výjezdní zasedání se opravdu vydařilo, ať už šlo o slunečné počasí, naučně-zábavný program nebo o vyvrcholení v podobě vědecké konference. O pozitivních účincích ranních rozcviček na naše zdraví netřeba mluvit. Nejdůležitější ale bylo předání organizace VZ mladším ročníkům, kteří svůj nelehký úkol zvládli napoprvé víc než dobře. A jak řekl Martin Palán: „Tradice výjezdních zasedání pokračuje, a to je hlavní.“

552 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.