Stážujte jako manažeři!

Již více než 10 let v České republice pořádá nezisková organizace Business Leaders Forum program stínování manažerů. Ten umožňuje studentům posledních dvou ročníků vysokých škol podívat se na 2 týdny zblízka na to, jak pracují skuteční manažeři např. v ČSOB a dokonce si i některé jejich úkoly „naostro“ vyzkoušet! Další podrobnosti prozradila Sociálu manažerka projektu Zuzana Kubíková.

Co si může z programu „stínování manažerů“ student odnést?
Studenti se jednak seznámí v praxi s prací manažerů nebo projektových týmů a také se mohou účastnit tří seminářů, které jsou zaměřeny na rozvoj měkkých manažerských dovedností. Mezi hlavní přínosy účasti v programu určitě patří intenzivní nahlédnutí do praxe, navázání nových kontaktů, ujasnění si, kam chci dál směřovat, porovnání vlastních znalostí a kvalit a rozvíjení dovedností.

V jakých firmách budou moci studenti letos stážovat?
Škála „stínovacích“ míst je poměrně široká. Zastoupeny jsou společnosti velké i menší, neziskové organizace a státní instituce. Do programu se zapojují manažeři na vyšších nebo nejvyšších pozicích, kteří jsou otevření a sami se chtějí skrze účast ve stínování rozvíjet.

Mám-li být konkrétnější, tak v tuto chvíli potvrdilo účast na 30 firem a institucí. Mezi nimi se objevují jména jako ČSOB, Eletronic Arts, Finanční arbitr ČR, nezisková organizace Hestia, soukromé Gymnázium Jižní město nebo Siemens. V jednání je např. Český statistický úřad. Kompletní seznam bude v nejbližších dnech na www. blf.cz v sekci „aktivity“.

Jaké činnosti se účastníci stáže věnují? Neskončí pak třeba u kopírky?
Firmy a instituce vědí, že se hlásí do programu „Stínování manažerů“ a podle toho se také řídí. Na stáže se připraví, naplánují, jak studenta do svých aktivit zapojit tak, aby přínos byl oboustranný. Studenti manažery při práci doprovázejí a zapojují se do některých aktivit.

V některých společnostech dostávají studenti i prostor přímo „zastoupit“ na nějakou dobu „svého“ manažera, účastnit se porad, někdy je i vést, aktivně se zapojit do týmové práce, řešit dílčí problémy. Něco studenti vypracovávají samostatně, ale vždy na řadu přijde zpětná vazba, během které manažer a student práci zhodnotí a proberou alternativy řešení, návaznost na další otázky atp.

Jaký by podle Vás měl být ideální uchazeč o „stínování manažera“ vypadat?
Především by mělo být podle jeho přihlášky a chování u pohovoru jasné, že stínování pro něj nebude pouhým „zářezem“ do životopisu. Manažerům říkáme, že jim na stínování doporučíme vysokoškolské talenty a snažíme se to dodržet. Uchazeč by tedy měl mít nadšení a také schopnost učit se nové věci v praxi, zároveň by měl být dostatečně zralý na to, aby dokázal použít vlastní znalosti a zkušenosti, až se během stínování octne po boku manažera nebo v řešitelském týmu.

Mohou se programu zúčastnit i studenti i „neekonomických“ oborů?
Program je v každém případě určen pro studenty i jiných oborů než jen ekonomie. Důležité je, aby studenti ve svých přihláškách a potom při pohovorech prokázali, že během stínování bude jejich pobyt v instituci přínosem i pro manažera, který se jim bude věnovat. I v případě, že student neuspěje při finálním výběru, který provádí přímo samotní manažeři, získají během účasti v programu nové znalosti na seminářích a v podstatě si nanečisto vyzkouší obdobu výběrového řízení do zaměstnání.

Kdy se uskuteční vlastní stáž?
Stáže probíhají v období mezi únorem a zářím, ale kdy přesně, to už záleží na domluvě každého studenta s firmou, do které je na základě svých preferencí a požadavků firem doporučen.

Jakým způsobem je možné se přihlásit?
Na webových stránkách www. blf.cz v sekci Aktivity je přihláška, kterou každý zájemce vyplní, přiloží svůj životopis a motivační dopis, který by měl prokázat zájem o program, a zašle na emailovou adresu blf@blf.cz. Na začátku prosince potom projde přijímacím pohovorem. Uzávěrka přihlášek je 15. listopadu 2006.

640 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.