Pavlač letos s ohněm i blues

Budovy Hollaru na Smetanově nábřeží se ve čtvrtek 26. dubna už pojedenácté zmocnili návštěvníci festivalu pojmenovaného podle zdejšího atriového prostoru Pavlač. Pódium letos patřilo především rozličným hudebním stylům, ale k vidění byla například i výstava fotografií.

V minulých dvou letech se festival zařadil do širšího programu Pražského Majálesu a ani tentokrát tomu nebylo jinak. V sídle Institutu komunikačních studií a žurnalistiky začal program už po třetí hodině odpolední, kdy se opřeli do kytar pražští rockeři Daimonion. Multižánrový charakter dodaly festivalu postupně skupiny Magnetická páska (pop-grunge), později odpoledne také pop-rocková S‘N‘C. Do vod funku zavedly posluchače Nukleární vokurky, po nich udělala folkařům radost skupina Hromosvod. Večer rozproudil stále početnější diváctvo našlapaný Caktus blues – rock‘n‘roll showband, jehož baskytarista, student IKSŽ a IMS Martin Valeš se na organizaci festivalu také podílel.

Sérií hudebních čísel proložil ukázkami triků s diabolem student IPS Martin Řezáč. Naproti tomu původně plánované představení divadla Mimotaurus muselo být na poslední chvíli zrušeno. „Účinkující dorazili všichni, až na herečku, která cestou na Pavlač zůstala v koloně na dálnici,“ vysvětlil Jiří Szántó, student IPS a jeden z organizátorů Pavlače. Za zhlédnutí stála i výstava studentských fotografií v posluchárnách prvního patra, na níž se objevili i snímky z Turecka, Číny nebo Polska.

Ve večerních hodinách se atrium slušně zaplnilo, což se projevilo především téměř nekonečnou frontou na pivo. Krizi mnozí vyřešili vlastními nápoji, ostatní před závěrečným koncertem rozptýlila ohnivá podívaná skupiny Infinitos.

Neméně žhavou show ve stylu akademického punku zakončila letošní Pavlač kapela „Řekla NE!“ a její frontman, Martin Palán, doktorand IMS a v současnosti Král Majálesu 2007. Nebyl pro něj koncert jenom způsob, jak se proslavit a získat před volbou další hlasy? „To zase ne, my hrajeme pro radost, i účast v soutěži o Krále Majálesu je spíš recese. Navíc král je tu vždy i od toho, aby bavil svůj lid. A pro kapelu je fajn, že se tak může zúčastnit větší akce,“ vysvětlil po koncertu. Festival nakonec zhodnotil jako přes určité potíže velmi povedený.

Po desáté hodině večerní opustili Hollar i poslední návštěvníci jedinečné akce. Většina z nich se nemůže dočkat příštího ročníku, někteří mají do budoucna doporučení pro pořadatele ohledně množství piva.

1 408 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

Komentáře nejsou povoleny.