Krátce – duben 2005


Znechucení z vládní krize přivedlo senátora AS UK Jakuba Jareše k zorganizování masového protestu před Úřadem vlády. Ten by se měl konat 14. dubna pokud do konce tohoto týdne Grossova rozpadající se vláda nepodá demisi. K prohlášení vysokoškolské veřejnosti, které upozorňuje na ohrožení demokracie a nárůst moci komunistů, se do středečního večera připojilo více než 800 lidí. Více informací na www.prohlaseni.times.cz (mb)

Europoslankyně Jana Hybášková navštívila tento týden v rámci cyklu přednášek o evropské ústavní smlouvě i FSV. Přestože se akce účastnili hlavně studenti politologie a teritoriálních studií, europoslankyně je svými otázkami několikrát zaskočila. Nikdo například nedokázal vyjmenovat pět výlučných pravomocí Evropské unie nebo určit současnou váhu hlasů naší země v Radě. Hybášková se netajila názorem, že ústavu považuje za pozitivní, přestože k ní má určité výhrady, stejně jako k fungování celé Unie. „Mám hrůzu z toho, aby se mě nějaký novinář nezeptal, co je třeba ve druhém pilíři politiky EU,“ přiznává Hybášková. (mk)

Ústřední knihovna FF UK se buduje v podzemí pod hlavní budovou na Palachově náměstí. V únoru byly dokončeny stavební práce na její první části ve sklepních prostorách pod velkou aulou. Zatím se proinvestovalo kolem 20 mil. Kč. Tato část budoucí knihovny s 20 studijními místy a místem pro 110 000 svazků bude pro veřejnost otevřena na podzim. Celá knihovna i s 250 studijními místy a půlmilionovým knihovním fondem (což je zhruba polovina současného knihovního fondu fakulty) bude podle předpokladu dokončena začátkem roku 2007. Předpokládá se hloubková revize fondu a nové přesignování knih, které doposud byly v péči knihoven jednotlivých ústavů a kateder. Jako první se bude stěhovat slovanská knihovna. (mb)

Ples Fakulty dopravní ČVUT se koná 21. dubna 2005 od 20 hodina na Masarykově koleji v Praze 6. Vstupenky v prodeji v knihovně FD ČVUT, Konviktská 20, Praha 1 (1. patro). (rm)

Jak omezit podvody je otázka, kterou se zabývá tzv. pracovní skupina, kterou založil Michal Votruba, zástupce IMS ve fakultním senátu. Zhruba 15 studentů IMS přes email diskutuje o příčinách značné podvodovosti a jak tomuto jevu čelit. Účastníci navrhují systémová řešení např. na bázi reformy zkoušek, ale také technická opatření včetně rozsazování studentů ob židli během písemných zkoušek. V současné době se formuluje konečný výstup z diskuse, který po projednání s ředitelem IMS Vykoukalem, bude představen akademické obci. (mb)

Orchestr a sbor UK vystoupí 22.dubna v 19 hodin v kostele sv. Salvátora na charitativním koncertě pořádaném organizací Archa. Na programu jsou skladby Beethovena, Komitase, Ippolitova, Faura a také lidové písně. (rm)

Debatní turnaj pod názvem Allen&Overy Prague Debate Tournament se uskuteční ve dnech 8.-10. dubna 2005 na Právnické fakultě UK. Jedná se o mezinárodní turnaj, který již potřetí organizuje Debatní klub studentů a přátel Univerzity Karlovy. Více informací na www.dkuk.wz.cz (rm)

Setkání s absolventy zahraničních studijních pobytů připravuje Informačně – poradenské centrum UK (Celetná 13). Panelová diskuse se bude konat 27.4.2005. (rm)

Pražský Majáles oficiálně zaštítil rektor Karlovy Univerity Ivan Wilhelm a pražský primátor Pavel Bém. Hlavní den Majálesu je ve středu 4. května. Od 12:00 hodin na celé UK odpadne díky rektorskému volnu výuka. Oslava studentství, jak zní podtitul Majálesu, proběhne v areálu kolejí na Jižním městě. Zde budou probíhat různé soutěže, budou se lámat rekordy v rozličných disciplínách a měl by proběhnout i jarmark studentských dovedností. Až do deseti večer budou na hlavním podiu vystupovat známé hudební skupiny, mimojiné Mňága a Žďorp či Vypsaná fixa. Hlavním příspěvkem naší fakulty bude hollarská Pavlač, tradiční fakultní festival. Vstup bude na všechny akce zdarma.

326 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.