Fakulta v černých číslech

Po dlouhé době dosáhla fakulta ekonomického zisku (2,3 mil. Kč). Tato částka bude vzhledem k dosavadnímu ztrátovému hospodaření fakulty použita na pokrytí závazků z minulosti, které se tak ustálí na výši zhruba jednoho milionu korun. Podle tajemnice fakulty Zuzany Beníškové se o zisk zasloužilo navýšení dotací na vzdělávací činnost a zejména institucionální podpora výzkumného záměru na straně jedné a stabilizace výdajové části ze strany fakulty.


Platy a příspěvky

V případě, že by fakulta vytvořila ekonomický zisk, mohla by jej rozdělit mezi fondy: fond reprodukce investičního majetku, rezervni, stipendijní, odměnový, účelově určených prostředků a sociální.

Největší podíl na celkových nákladech mají provozní náklady stálého charakteru. Jedná se o osobní náklady (mzdy a zákonné pojištění), služby provozního charakteru (úklid, údržba, ostraha a ostatní provozní náklady) a odpisy investičního majetku.

Průměrný příspěvek na stravování zaměstnance fakulty činil 4 282 Kč za rok. Jeho průměrný plat se pak dle Výroční zprávy o hospodaření za rok 2005 vyšplhal na 24 813 Kč, což představuje zvýšení průměrné mzdy za rok 2005 o 22,3 %.

Minulý rok byla přiznána stipendia v celkové výši 18 milionů Kč, 65 % z této částky činila stipendia studentů doktorských studijních programů.

422 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.