Citi Innovator, „hra pro ty nejlepší“

citi_innovator   Stejně jako v posledních dvou letech, pořádala i letos Citibank celorepublikovou studentskou soutěž o nejlepší případovou studii z bankovního prostředí – a IES si příležitost nenechala ujít. Mezi celkem dvanáct vybraných týmů se dostaly hned čtyři z IES – ostatní pozice obsadili studenti VŠE a jednalo se tak o souboj předních pražských ekonomických škol.

 

Úkolem studentů bylo zpracovat případovou studii na jedno ze tří nabízených témat, aktuálních pro současný bankovní trh. Letos se jednalo o analýzu trhu kreditních karet, strategii prémiového bankovnictví a potenciál v oblasti exportního financování. U každého z témat měli studenti možnost spolupracovat s přiděleným mentorem – expertem na danou problematiku ze Citibank. Letos jimi byli Marek Suchár, Milan Řezníček, Andrea Klímová a Jan Remr, manažeři a odborníci z produktových, marketingových a obchodních oddělení.

 

Týmy svá témata zpracovávaly v průběhu pěti týdnů od března do dubna 2013 a jejich závěrečné prezentace si přišli poslechnout významní zástupci z managementu Citibank. Na prezentaci výstupů ohledně kreditních karet se přišel podívat dokonce Parag Dhingra – produktový a obchodní ředitel pro kartový segment. Na prémiové bankovnictví si vyslechla Veronika Špaňárová, ředitelka privátního bankovnictví. Rozhovor s paní Špaňárovou bude na stránkách Sociálu uveřejněn v průběhu následujících dnů.

 

Vypracované případové studie byly hodnoceny podle kvality analýzy dané problematiky, reálného přínosu pro další potřeby banky, inovativnosti nabídnutého řešení a prezentace a obhajoby návrhů. Podle těchto kritérií byla týmům přiřazena finanční odměna od 10 000 do 20 000 korun.  Ptáte se, co může soutěž přinést bance? Zástupci Citibank hodnotí celý projekt velmi kladně. „Soutěž Citi Innovator organizujeme již třetím rokem a letošní zkušenost nám opět potvrdila, že je to jedna z nejlepších forem spolupráce s vysokoškolskými studenty. Myšlenkou programu je nejenom oslovit talentované studenty a přiblížit jim, jak funguje banka v praxi, ale rovněž se z jejich prací a nápadů inspirovat pro další potřeby banky. V letošním třetím ročníku studenti opět prokázali schopnost rychle proniknout do neznámé problematiky, zmapovat potřebné zdroje, zanalyzovat data a ve výsledku nabídnout vhodné inovativní řešení, to vše v profesionální prezentaci s obhajobou před managementem banky. Práce vítězných týmů mohou směle konkurovat profesionálně zpracovaným projektům různých poradenských firem.” říká Tereza Nečasová, HR Business Partner, která celou soutěž zajišťovala po organizační stránce.

 

A co na Citi Innovatora říkají samotní studenti? Jak tvrdí Jarda Pavlíček z 2. ročníku IES: „Byla to obrovská zkušenost. V rámci Citi Innovatora jsem si mohl vyzkoušet, jaké je to vypracovat projekt od píky. Tedy shánět data, zpracovat je a nakonec uvést do prezentovatelné podoby. Naučili jsme se, na co je nutné se zaměřit při zpracování podobných studií.“ Vlasta Bureš ze stejného týmu k tomu dodává: „umět efektivně rozdělit problém na několik menších částí, které pak člověk postupně řeší a zase dává dohromady je důležitá schopnost i v pracovním prostředí. “

Přínos pro profesionální život oceňuje i Martin Baletka z magisterského studia. „Je to jedinečná příležitost, jak se dostat k reálnému byznysu ještě při studiích. V tomto konkrétním případě může být prvotní motivací navíc i finanční odměna, která je však ve finále zcela zastíněna tím, co se účastník v průběhu soutěže naučí a zkušenostmi, které si z toho odnese.”

 

A proč se přihlásit příští rok? Důvody shrnuje Miroslav Havela ze 4. ročníku VŠE: „Vyzkoušíte si reálnou práci v týmu, kdy řešíte reálné problémy a věci, na kterých záleží – ne jen příklady a smyšlené business case studies, tak jako obvykle ve škole. Nemáte vstupní údaje v zadání, předepsanou strukturu práce ani „jediný správný výsledek.“  Je jen na vás, jak kreativní budou vaše nápady, jak strukturovaný bude přístup k problému a jak důkladný bude research a analýza.“

 

Pokud i vás oslovila ať už soutěž Citi Innovator, nebo spolupráce s bankou na jiném studentském projektu, sledujte její internetové stránky – www.citibank.cz . Třeba to budete příští rok právě vy, kdo příští rok obdrží certifikát Best Innovator Award.

 

324 ×
Sdílej článek


Hodnocení

špatnýpodprůměrnýprůměrnýdobrývýborný (zatím žádné hodnocení)
Loading...

Související články:

    žádné články nenalezeny

Komentáře nejsou povoleny.